Jakie rośliny wybrać do sypialni?

Wnętrza    
ocena

Kwiaty są uprawiane często ze względów estetycznych. Pamiętajmy, że kwiaty można uprawiać z uwagi na ich zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, jak i zdrowie (aloes, geranium).

Jakie rośliny wybrać do sypialni?

sxc.hu

Kwiaty polecane do sypialni
1. Paprocie – najlepiej trzymać je w sypialni gdyż wspaniale regenerują naszą skórę i działają kojąco na system nerwowy. Najkorzystniej działają w środku nocy, wówczas wydzielaj korzystne dla ludzi substancje.
2. Geranium – wydziela wspaniały olejek, który uodpornia, gdyż zabija szkodliwe, powodujące przeziębienia, drobnoustroje. Kwiat ten znany jest w Bułgarii, gdzie nosi nazwę tłumaczoną jako „zdrówko”.
3. Bluszcz – działanie jego jest również antybakteryjne, ale polepsza  równieżw ygląd naszej skóry. Sok tej rośliny pomaga zwalczyć cellulit, nie należy jednak przesadzić z jego piciem gdyż może pobudzać, co może spowodować trudności z zasypianiem.
4. Palma daktylowa – wzmacnia kości i poprawia poczucie bezpieczeństwa.
5. Bratki i fiołki – poprawiają nam nastrój i łagodzą stresy. Pamiętajmy jednak, że mogą uczulać, więc nie są wskazane dla alergików.
6. Gwiazda betlejemska – działa antydepresyjnie, dodaje energii, koi smutek głownie za sprawą kwiatu o barwie krwistej czerwieni
7. Skrzydłokwiat – pomaga filtrować powietrze ze szkodliwych oparów. Szczególnie jest to przydatne w trakcie malowania mieszkania lub kiedy zapach nowych mebli powoduje ból głowy.
8. Drzewko szczęścia zwane gruboszem – ma pozytywne działanie, pomaga w pracy umysłowej.

Sypialnia jest miejscem, w którym mamy wypocząć, więc nie powinno być w niej wielu okazałych roślin. Raczej należy unikać roślin wydzielających silny zapach, bo takie właśnie najczęściej uczulają i powodują reakcje alergiczne. Zgodnie z zasadami feng shui pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie mają kwiaty o zaokrąglonych liściach lub wiszące.

Posiadacie rośliny w sypialni? Czym kierowaliście się przy ich wyborze?

OCENA
3.75
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy