Klinkier wewnętrz - jak go zaaranżować?

Wnętrza    
ocena

Urządzając mieszkanie czy dom zależy nam na tym, aby pokoje były możliwie najbardziej funkcjonalne i praktyczne, lecz również wyróżniające się spośród innych swoją oryginalnością. Jednym z materiałów, który pozwoli w prosty sposób odmienić pomieszczenie i dodać mu charakteru, jest klinkier. Daje on ogromne możliwości aranżacyjne - wykończyć nim można ściany, kolumny, regały czy też kominek.

Klinkier wewnętrz - jak go zaaranżować?

sxc.hu

W architekturze wnętrz cegła i imitujące ją produkty znane są nie od dziś. W przeszłości sięgano po nie jednak chętniej podczas aranżowania wystroju obiektów użyteczności publicznej jak galerie, restauracje czy podziemne puby. Obecnie klinkiery na stałe zagościły też we wnętrzach mieszkań. Jeżeli chcemy, aby pokój dzienny czy sypialnia nabrały wyjątkowego klimatu, warto sięgnąć właśnie po nie.

Najprostszym pomysłem na wykorzystanie klinkierów jest wyłożenie nimi ściany. Najciekawszy efekt uzyskamy, gdy materiałem tym wykończymy jedną z czterech ścian pokoju. Ceglasty kolor i odmienna struktura będą odbijać się od tynku na pozostałych płaszczyznach, co stworzy wyjątkowy klimat wnętrza. Pamiętajmy, że samo pokrycie z klinkierów jest samo w sobie wyjątkowo dekoracyjne, więc lepiej uniknąć umieszczania na wyłożonej nimi ścianie zbyt dużej ilości dodatków czy ustawiania przy niej masywnych mebli. Jeżeli nie chcemy dopuścić do efektu przytłoczenia, cegłą pokryć też można tylko fragment ściany – w tej kwestii trendy zmieniają się nieustannie i na pewno znajdziemy rozwiązanie, które będzie odpowiednie do naszego pokoju.

Kolejnym popularnym sposobem na wykorzystanie klinkieru w aranżacji wnętrza pokoju jest obudowanie nim kominka, półek czy regałów. Z uwagi na fakt, że materiał ten jest ognioodporny, jest to nie tylko wyjątkowo atrakcyjne wizualnie, lecz także bezpieczne rozwiązanie. Ceglaste półki, kolumny czy słupy są oryginalnym i przełamującym monotonię elementem wystroju pokoju.

Warto wspomnieć, że bez względu na to, jaki element danego pomieszczenia zdecydujemy się pokryć płytkami klinkierowymi, pasują one do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. O ich charakterze decyduje nie tylko kolor, lecz także struktura, wiązanie czy odcień fugi. W tradycyjnych wnętrzach najlepiej sprawdzi się formatowana ręcznie cegła licowa, zaś nowoczesność pokoju podkreślimy wybierając klinkier gładki. Jeżeli chcemy, aby wyłożona takimi materiałami ściana czy inny element wnętrza była jednolita, zastosujmy fugi w takim samym odcieniu, co płytki, zaś kontrastowa spoina sprawi, że poszczególne elementy wyłożenia będą się bardziej odznaczać. Bez względu na to, jaką opcję zastosowania klinkieru wybierzemy, szeroka gama artykułów dostępnych na rynku z pewnością pomoże nam stworzyć efekt, o jakim marzymy.

Co Wy na to? Macie inne pomysły na zaaranżowanie klinkieru w domu? Podzielcie się nimi.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =

Polecamy