Łazienka - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Dawno odeszły już w zapomnienie czasy, kiedy wszyscy kupowaliśmy jednakowe wanny i inne sprzęty do naszych łazienek. Dzisiaj możemy przebierać w najróżniejszych ofertach, urządzając naszą łazienkę. Co wybrać: począwszy od materiału, z jakiego wanna jest wykonana, skończywszy na kolorze i wzorze ją zdobiącym. Jakimi posłużyć się kryteriami?

Łazienka - aranżacje

sxc.hu

Przede wszystkim materiał, z jakiego wykonana jest wanna. Później, po jego wyborze, możemy zastanawiać się nad kształtem i kolorem tak, aby wanna nie tylko spełniała nasze wymagania praktyczne, ale również by się odpowiednio wkomponowała w wystrój łazienki.

Mamy kilka materiałów do wyboru. Możemy zdecydować się na wannę stalową. Taka wanna, jak każda, ma swoje zalety i wady. Do tych pierwszych należy na pewno fakt, że wannę ze stali łatwo pielęgnować. Jest ona pokryta cienką warstwą emalii, która jest trwała i nie dochodzi do powstania odprysków. Do tego wanna ze stali jest lekka i mobilna. Łatwo ją przewieźć i wnieść do łazienki. Jest też dostępna w różnych kolorach, i kształtach. Wadą wanny ze stali jest to, że woda dość szybko w niej stygnie. Można temu przeciwdziałać, pokrywając wannę specjalną obudową, najlepiej więc pytać o taką wersję w sklepie.

Inną możliwością jest zakup wanny akrylowej. Jej bezsprzeczną zaletą jest to, że jest najlżejsza ze wszystkich rodzajów wanien. Można ją bez większych problemów przewozić i instalować w łazience. Temperatura wody długo utrzymuje się na tym samym poziomie, co pozwoli na dłuższe wylegiwanie się w ciepłej kąpieli. Do tego akryl jest przyjemny w dotyku, łatwo też utrzymać go w czystości. Wanny akrylowe dostępne są w różnych kolorach i kształtach.

Wanna żeliwna z kolei stanowi zakup na lata, dlatego najlepiej być pewnym, że w najbliższym czasie nie czeka nas przeprowadzka. Wanna taka bowiem jest bardzo ciężka i problem stanowi samo jej zamontowanie. Raz jednak zainstalowana, będzie służyć przez długi czas, jest bowiem najbardziej masywnym rodzajem wanny i odpornym na upływ lat oraz działanie szkodliwych czynników. Wśród wanien żeliwnych obserwujemy mniejszą możliwość wyboru. Zazwyczaj są to wanny białe w standardowym kształcie.

Kiedy podejmiemy najważniejszą decyzję dotyczącą zakupu wanny: wybierzemy materiał, z jakiego ma być wykonana, wówczas możemy pomyśleć o kolorze, kształcie i ewentualnym wzorze. Białe prostokątne wanny wychodzą z użycia i można dziś wybierać między nowymi projektami. Należy jednak wziąć pod uwagę wielkość naszej łazienki, jej kształt oraz kolor tak, aby odpowiednio dobrać wannę.

Jak urządzona jest Wasza łazienka? Podoba się Wam jej wygląd czy jednak coś byście w niej zmienili?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

Polecamy