Mieszkanie w stylu klasycznym - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Projektowanie wnętrz to dość rozległy temat. Zwykle style niewiele różnią się od siebie, jeden styl rozgałęzia się na kilka innych pododmian. Czasem ciężko sprecyzować co tak naprawdę powinno kryć się pod pojęciem danego stylu.

Mieszkanie w stylu klasycznym - aranżacje

photoxpress.com

Styl klasyczny to taki, który nawiązuje do minionych epokinspiracją mogą być wnętrza dworków, pałaców, willi. Łączy w sobie trochę stylu retro, odrobinę stylu wnętrz angielskich lub włoskich, dodatki i dekoracje natomiast zapożycza najczęściej z baroku. Mieszkanie w stylu klasycznym to takie, w którym wyczuwa się harmonię, rytm i symetrię. Styl sam w sobie mówi o luksusie i elegancji, opiera się na drogich tkaninach i dodatkach. Wnętrza urządzone w tym stylu to najczęściej wysokie i duże pomieszczenia, niekoniecznie w jasnych tonacjach – w tym przypadku wszystko zależy od pomysłu.

We wnętrzach klasycznych znajdziemy ekskluzywne kanapy i fotele ze zdobionymi nogami, stare masywne stoły (np. dębowe), krzesła w miękkich obiciach, regały z przeszkleniem, kolonialne komody i stoliki. Dodatki preferowane są w odcieniach bordo, beżu i złota. Możemy wybierać niektóre meble ze zdobionymi elementami, jednak w moim mniemaniu, styl klasyczny to prostota i elegancja, czyli mniej rzeźbionych zdobień niż np. w stylu retro.

Sypialnia w stylu klasycznymŹródło: photoxpress.com

We wnętrzach klasycznych często używało się tapet lub tkanin na ścianach. Gabinety w stylu klasycznym to wnętrza odrobinę klubowe, ciemne, z masywnymi meblami, półkami sięgającymi sufitu, ściany zdobiły natomiast dekoracyjne tkaniny, gładkie lub pikowane, spora ilość antycznych detali, świeczników, lamp. Wszystkie używane materiały były wysokiej jakości, wnętrza wykończone z precyzyjną dbałością o najmniejszy detal. Głównymi materiałami, jakich używa się we wnętrzach klasycznych są drewno, skóra i wyjątkowe tkaniny. Na ścianach wisiały lustra w złoconych rzeźbionych ramach oraz obrazy – najczęściej przedstawiały krajobrazy lub portrety przodków.

Kuchnia w stylu klasycznym (jak i angielskim) jest jasna, z jasnymi meblami, najczęściej w kolorze białym lub ecru, profilowane fronty szafek. Kuchnia duża, otwarta, często z piecem jako głównym elementem wystroju, ze zdobionym klasycznym wyciągiem. Dużo szafek, szuflad, małych przegródek i dekoracyjnych listew meblowych.

Zobacz ciekawe realizacje - Video Inspiracje Leroy Merlin:

Co Was przekonuje do stylu klasycznego? Co w nim lubicie najbardziej?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy