Mieszkanie w stylu meksykańskim - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Jeśli marzy nam się wnętrze w iście bajkowym i energetycznym stylu, jeśli zależy nam na oryginalności, niebanalnym pomyśle na wniesienie odrobiny radości i słońca do naszego życia, powinniśmy urządzić sobie Meksyk w mieszkaniu!

Mieszkanie w stylu meksykańskim - aranżacje

morguefile.com

Styl meksykański to przede wszystkim oryginalna kolorystyka - dominują tu tzw. kolory jesieni, czyli odcienie żółtego, pomarańczowego, brązu, czerwieni, zieleni i niebieskiego.

Kolory zwykle mieszają się ze sobą, mogą występować wszystkie jednocześnie, w stylu tym bowiem chodzi o kontrasty. Ma być kolorowo, żywo i energetycznie.

Meble mają raczej proste formy, wtedy zazwyczaj pomalowane są w charakterystyczne dla tego stylu kolory - różnokolorowe krzesła, stoliki, szafy, komody i łóżka. Bardzo często do wyrobu mebli używa się również drewna czereśniowego (ze względu na swój intensywny odcień, nie musimy już go malować). Czasem meble są również bogato rzeźbione i dekorowane.

Bardzo charakterystyczne dla tego stylu są również podłogi ułożone z barwnych wzorzystych płytek o niewielkich rozmiarach (np. 10x10, 20x20). Podłoga zwykle układana jest w romby (karo, pod skosem). Płytkami wykłada się również schody - bardzo efektownie wyglądają podstopnie wyłożone wzorzystymi płytkami (często każda jest inna), natomiast stopnie mogą być już wtedy jednokolorowe. Balustrada schodów najczęściej jest drewniana, wykonana
z grubych desek, z prześwitami.

Na ścianach, oprócz kolorowych farb, stosuje się również tynki dekoracyjne (stiuki), ściany są przecierane, postarzane - wyglądają jakby były obsypane pustynnym kurzem.

styl meksykański w domumorguefile.com

Jeśli przywieźliśmy z podróży po Meksyku dużo pamiątek, jak najbardziej możemy je teraz wykorzystać wieszając na ścianach sombrero, instrumenty muzyczne, maski, lustra w ozdobnych rzeźbionych ramach, itp. Jeśli jednak brakuje nam takich ozdobnych elementów, możemy poszukać ich w internecie - takie akcesoria oferuje np. sklep „kolory Meksyku”.

Dopełnić charakter meksykańskiego wnętrza możemy również poprzez roślinność - palmy i oczywiście kaktusy. Dużo kaktusów!

W meksykańskich wnętrzach widoczne są również kolorowe wzorzyste tkaniny, w postaci pledów czy zasłon, które wyglądają zazwyczaj dość ciężko, jednak nadają ciepła pomieszczeniom i podtrzymują charakter stylu.

UWAGA!

W meksykańskiej łazience zauważymy z pewnością dużą ilość kolorowej ceramiki i wzorzystych dekorów. Umywalki - najczęściej misy stojące na blacie lub wpuszczone w blat, również bywają ceramiczne i bogato zdobione. Mogą być również umywalki miedziane. Baterie - stylizowane, w odcieniach miedzi lub starego złota.

Co Was przekonuje do stylu meksykańskiego? Co w nim lubicie najbardziej?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 3 =

Polecamy