Nowoczesna kuchnia - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Urządzenie kuchni w stylu nowoczesnym wydaje się być sprawą dosyć prostą. W czasach w jakich żyjemy, to chyba najpopularniejszy styl. Wiele obrazków i najnowszych trendów serwują nam magazyny, wystawy sklepowe i programy telewizyjne. Wystarczy pójść do salonu kuchennego lub sąsiadów, by zobaczyć jak wygląda taka kuchnia. Jest to styl, który preferują obecnie raczej młode osoby, chcące odciąć się od rustykalnych wnętrz widzianych w dzieciństwie. Styl nowoczesny może być również postrzegany jako podnoszący prestiż, świadczący o dobrym guście i indywidualizmie, nieobciachowy.

Nowoczesna kuchnia - aranżacje

morguefile.com

Do urządzenia nowoczesnej kuchni używa się takich materiałów jak laminat, płyta MDF lakierowana matowa, półmatowa lub na wysoki połysk, stal, aluminium, szkło, fornir, okleina, ale również plastik i tworzywa sztuczne.

Nowoczesna kuchnia to najczęściej wysoka zabudowa kuchenna, wolnostojąca wyspa, obudowane sprzęty AGD, ukryte drzwi lodówki pod frontem mebli. Fronty mebli najczęściej są gładkie, bez żadnych rzeźbień. Uchwyty szafek powinny mieć proste geometryczne formy, mogą być ukryte - zagłębienie od góry lub z dołu we froncie szafki. Jeszcze lepiej kiedy w ogóle nie widać uchwytów - coraz popularniejsze jest obecnie otwieranie szafek na tzw. „click”.

Nowoczesna kuchnia często jest otwarta na salon, dlatego też meble kuchenne błyszczą, połyskują lub są podświetlone - podświetlone są półki, blaty kuchenne lub górne szafki.

Meble mają raczej proste bryły, ale płaszczyzny mogą się również przenikać - fornir z frontów mebli może zostać powtórzony również na ścianie, sufit podwieszany może zawinąć się i przekształcić w podłogę.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza kuchnia wyróżniała się czymś - obowiązkowo powinniśmy zainwestować w kilka designerskich dodatków - w postaci zegara, solniczek, młynków do przypraw, czajnika, zastawy stołowej. Takie elementy na pewno podkreślą styl.

W nowoczesnej kuchni warto również wyeksponować okap - współczesne okapy wyglądają niemal jak dzieła sztuki, stanowią wspaniałą dekorację kuchni. 

We wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa - jak najbardziej dozwolone jest użycie głębokich, intensywnych kolorów
i kontrastów.

Nowoczesna kuchnia to nie tylko materiał i kolor, ale również technika - płyta elektryczna lub indukcyjna, nowoczesne piekarniki, urządzenia do zabudowy, elektryczne akcesoria kuchenne.

Co Was przekonuje do nowoczesnej aranżacji? Czy wszystkie pomieszczenia planujecie tak urządzić?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Polecamy