Oświetlenie łazienkowe - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Łazienka to pomieszczenie, gdzie szczególnie ważną rolę odgrywa światło. Korzystamy z niej często rano lub wieczorem, gdy dostęp do naturalnego oświetlenia jest już niemożliwy. Ponadto, wiele łazienek, zwłaszcza te w blokach, w ogóle nie posiada okna. Jesteśmy wiec w takim wypadku zdani tylko i wyłącznie na sztuczne oświetlenie, więc warto dobrać je tak, aby spełniało swoje zadanie możliwie jak najlepiej. Należy także mieć na uwadze, że lampy i innego rodzaju źródła świata mogą też stanowić element dekoracyjny, a nastrojowa poświata w łazience doda jej klimatu i wyjątkowości.

Oświetlenie łazienkowe - aranżacje

sxc.hu

Główne źródło światła w łazience powinno się znajdować na jej suficie. Zazwyczaj decydujemy się  raczej na oświetlenie jednopunktowe. Warto jednak wykorzystać inne możliwości i  zamontować w rożnych punktach kilka halogenów, które nie tylko bardziej równomiernie oświetlą wnętrze, lecz posiadają też niewątpliwe walory estetyczne.

Poza głównym światłem górnym konieczna jest też instalacja oświetlenia uzupełniającego na ścianach. Pamiętajmy o właściwym podświetleniu lustra (z góry lub z boków), przy którym wykonujemy codziennie różne czynności kosmetyczne, więc warto jest zapewnić temu miejscu doskonałą widoczność. Montując źródła światła zadbajmy, by było ono maksymalnie rozproszone. Starajmy się też unikać cieni i niedoświetlenia danych części pomieszczenia.

Światło w łazience pełni nie tylko funkcję estetyczna i użytkową, lecz może wyczarować w niej miły nastrój i atmosferę wyjątkowości. W tym celu dobrze jest ustawić na wannie duże świece w bezpiecznych podstawkach.  Z pewnością rozpalimy  je z chęcią  podczas relaksującej kąpieli w wannie po ciężkim dniu pracy. W łazience jak również pokoju kąpielowym warto także podświetlić szafki, zwłaszcza jeśli mają one przeszklone drzwiczki. Nie tylko łatwiej znajdziemy w nich dany kosmetyk przy przedmiot, lecz także będą one dodawały wnętrzu przyjemnego blasku. 

Jak widać, właściwe oświetlenie łazienki wcale nie jest  skomplikowane, jednak większość z nas główną uwagę skupia na doborze odpowiednich mebli, wanny i wykończenia wnętrza, zapominając, że przecież trudno będzie docenić nasze aranżacyjne starania, gdy w łazience będzie po prostu za ciemno. Pamiętajmy więc o różnych możliwościach montażu światła głównego i nie zapomnijmy, aby je uzupełnić dodatkowymi źródłami światła, które podkreślą charakter wnętrza.

A Wy jakie macie oświetlenie w łazience? Dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

No i jeśli łazienka jest urządzona w jasnych barwach, np. bieli i drewnie, będzie wydawała się jaśniejsza. Tak jak tutaj - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=279755448801916&set=a.279754835468644.59491.248553945255400&type=3&theater

~ / 2012-10-30 08:28:46
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy