Poduszki dekoracyjne - aranżacje, gdzie, jak położyć?

Wnętrza    
ocena

Dom powinien być dla nas oazą spokoju i szczęścia, gdzie możemy się zrelaksować, odpocząć i nabrać sił do zmierzenia się z kolejnymi życiowymi wyzwaniami. Podczas gdy trendy w aranżacji wnętrz i wzornictwie zmierzają coraz bardziej ku minimalizmowi, prostocie i surowości, naturalną ludzką potrzebą jest potrzeba ciepła i przytulności, którą to dać nam mogą z pozoru tak błahe przedmioty, jakimi są poduszki. Gdy położymy na nich głowę po ciężkim dniu pracy, od razu zapominamy o wszelkich trudach i troskach. Jeżeli zaś spełniają one dodatkowo funkcję dekoracyjną, z pewnością warte są one naszej uwagi.

Poduszki dekoracyjne - aranżacje, gdzie, jak położyć?

photoxpress.com

Wybierając poduszki, pamiętajmy nie tylko o kierowaniu się ich wyglądem, lecz także sprawdźmy, czym są wypełnione. Te z naturalnego pierza są oczywiście droższe, lecz też wiele bardziej miękkie i wygodne. Pamiętajmy, że nawet, jeżeli pełnić mają one głównie zadanie dekoracyjne, raczej odradza się je alergikom. O funkcji ozdobnej poduszki decyduje oczywiście ich wierzchni materiał. Jeżeli lubimy co jakiś czas zmieniać dodatki w danym wnętrzu, lepiej kupmy poduszki ze ściąganymi poszewkami. Po pewnym czasie będziemy mogli zmienić ich pokrycie na nowe, które może zupełnie odmienić charakter i klimat danego pomieszczenia. Co więcej, zdejmowane poszewki są niezwykle praktyczne, gdyż zazwyczaj można prać je w pralce.

Ostatnio coraz bardziej popularnym trendem na rynku dodatków jest tworzenie unikatowych egzemplarzy. Dotyczy to również poduszek. Ogłaszające się w Internecie autorskie pracownie stworzyć mogą z tego dekoracyjnego elementu niemalże dzieło sztuki. Decydując się na takie poduszki nie musimy się też obawiać, że odkryjemy podobne na kanapie u kilku naszych znajomych. Piękne hafty, naszywki czy wzory na poszewkach wykonać można na specjalne zamówienie – ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Pamiętajmy, że poduszki to element dekoracyjny, który podkreślić ma przytulność domu i jego wygodę. Połóżmy je na fotelach, kanapach, twardych kuchennych krzesłach czy ławach, dziecięcych łóżeczkach. Stworzą one wrażenie bezpieczeństwa, spokoju i ogromnej wygody. Oczywiście, siła ich uroku tkwi w umiarze – jeżeli zarzucimy ulubioną kanapę niezliczoną ilością tego rodzaju ozdób, nie tylko przestanie ona być wygodna, lecz także uzyskamy niepożądany efekt ciężkości i przepychu.

Korzystacie w domu z walorów estetycznych takich poduszek? Gdzie je trzymacie? Z jakiego są materiału i jakie mają kolory? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =

Polecamy