Podwieszany sufit - zalety, wady

Wnętrza    
ocena

Ostatnimi czasy zaobserwować można wzrost popularności rozwiązania aranżacyjnego, jakim jest podwieszenie sufitu. Niesie ono za sobą wiele korzyści – daje możliwość ukrycia nieestetycznych instalacji elektrycznych, poprawia izolację dźwiękową pomieszczenia, czy też pozwala zastosować oryginalne oświetlenie będące ozdobą wnętrza. Można więc powiedzieć, że podwieszany sufit maskuje to, co chcemy ukryć, a dodatkowo zdobi przestrzeń. Nic więc dziwnego, że ma on tylu zwolenników.

Podwieszany sufit - zalety, wady

http://pixabay.com

Podwieszany sufit stanowi powierzchnię, która przymocowana jest w pewnej odległości od stropu. Zazwyczaj przy jego montażu stosuje się lekkie konstrukcje z płyt gipsowych lub kasetony. Czynność ta jest stosunkowo prosta i szybka, a uzyskana przy tym wolna przestrzeń daje możliwość montażu kratek wentylacyjnych i oświetlenia, ułożenia materiałów izolacyjnych czy poprowadzenia przewodów.

Sufity podwieszane stosuje się zarówno w pomieszczeniach użytkowych, jak i wnętrzach typowo mieszkalnych. W tych pierwszych najistotniejszą zaletą takiego rozwiązania jest podwyższenie klasy odporności ogniowej, czyli, mówiąc najprościej, zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Montaż sufitów podwieszanych poleca się też w przypadku starych kamienic – nie tylko ukrywamy w ten sposób nierówności sklepienia, lecz także mamy możliwość obniżenia wysokiego pomieszczenia.

Nawiązując do ostatniej wspomnianej kwestii, warto wspomnieć, że podwieszane sufity sprawdzą się tylko w wypadku, gdy mieszkanie lub dom nie są zbyt niskie. Architekci wnętrz, którzy proponują takie rozwiązanie, stawiają przede wszystkim na jego zalety dekoracyjne. Poszczególne punkty świetle możemy zamontować w suficie tak, aby skierowane one były na dół, na boki czy też w górę. Stworzy to niebanalny efekt – odbijające się od gipsowej powierzchni światło sprawi, że rozświetli się cała powierzchnia sklepienia. Wiązki światła skierować też można na jakieś konkretne przedmioty, które chcemy podkreślić ze względu na ich walory estetyczne.

UWAGA!

Istnieje wiele wzorów podwieszanych sufitów – w tej kwestii ogranicza nas właściwie tylko nasza wyobraźnia i możliwości finansowe. Sklepienie może mieć kilka poziomów, wyróżniać się ciekawymi kształtami, opływowymi łukami czy też ciekawymi skosami. Takie zróżnicowanie powierzchni sufitu w połączeniu z odpowiednim oświetleniem z pewnością wykreuje w naszej łazience wyjątkowy klimat.

Co myślicie o podwieszanych sufitach? Podoba Wam się to rozwiązanie? Dajcie znać.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =

Polecamy