Ściany w przedpokoju - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Jeśli zależy nam, aby przedpokój stał się niewstydliwą częścią naszego mieszkania, warto pomyśleć o ciekawej aranżacji tego miejsca.

Ściany w przedpokoju - aranżacje

fot. Anna Jabłońska

Obecnie jest moda na duże otwarte przestrzenie, duże hole wejściowe – dlatego też nie wystarczy już wstawienie wieszaka na płaszcze i szafki na buty w przedpokoju, aby z radością, iż właśnie zaprojektowaliśmy hol, móc zapomnieć o temacie.

Jeśli mamy długą ścianę w przedpokoju, prowadzącą do salonu lub kuchni, możemy zastosować na niej jakieś powtarzalne elementy. Jeśli mamy dużo ładnych zdjęć np. z egzotycznych podróży, trofeów lub posiadamy niezwykłą kolekcję choćby znaczków albo mamy dużo starych zegarów lub jeśli ktoś z domowników maluje obrazy – ta ściana może stać się swoistą galerią! Zazwyczaj nigdzie nie możemy znaleźć odpowiedniego miejsca na wyeksponowanie naszych pamiątek lub zdjęć rodzinnych. Galeria na ścianie w przedpokoju pozwoli na dłuższe zatrzymanie gości w tym pomieszczeniu, chwilę refleksji, rozmowę i poczucie klimatu naszego mieszkania. Takie miejsce zawsze będzie unikatowe. Wiele mówi również o domownikach.

Na ścianie w przedpokoju możemy również zastosować ciekawą tapetę. Obecnie do łask wracają fototapety – możemy również wykonać taką tapetę na zamówienie, drukując np. nasze ulubione zdjęcie z wakacji, plakat lub grafikę na całą wysokość i szerokość ściany.

Jeśli mamy miejsce możemy na takiej ścianie zrobić półki lub wnęki, podświetlić je odpowiednio i ustawić np. kwiaty.

W małych przedpokojach możemy zamontować duże lustro lub kilka luster w ciekawych ramach – optycznie powiększą to pomieszczenie.

Możemy również taką ścianę wyłożyć kamieniem lub łupkiem – odpowiednie oświetlenie z nierówną powierzchnią (np. oświetlenie podłogowe) nada głębi pomieszczeniu.

W jakim stylu jest urządzony Wasz dom? Co Was przekonuje do wybranej aranżacji?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =

Polecamy