Styk posadzek z różnych materiałów - jak wykończyć?

Wnętrza    
ocena

Połączenia podłóg wykonanych z dwóch różnych materiałów często spędza nam sen z powiek. Po położeniu płytek w łazience i desek w korytarzu lub wykładziny w sypialni stajemy przed problemem jak efektownie wykończyć połączenia obu tych materiałów.

Styk posadzek z różnych materiałów - jak wykończyć?

sxc.hu

Często zdarza się również tak, że wysokości obu podłóg różnią się o kilka mm ze względu na to, iż nie końca przewidzieliśmy wysokość wylewki pod podłogę w różnych pomieszczeniach i nie wzięliśmy pod uwagę wysokości materiałów  (np. wysokość płytki i wysokość deski).

Może być również tak, że wzięliśmy wszystkie aspekty pod uwagę, jednak budowa i remont rządzą się swoimi prawami i „tak wyszło”.

Jak wykończyć styk podłóg z różnych materiałów?

Oto rozwiązania: 

1) Podłoga drewniana i płytki

Drewno musi „pracować”, dlatego też nigdy nie powinno dochodzić idealnie do granicy pomieszczenia. W takim przypadku powstałą dylatację – przerwę między płytkami a drewnem możemy wypełnić cienką listwą podłogową (może to być kątownik, teownik), korkiem lub silikonem. Można łączyć również ze sobą np. kątownik i korek.

Podłoga drewniana

Płytki

Źródło: photoxpress.com

Najlepiej  i mało zauważalnie będzie wyglądał materiał w kolorze zbliżonym do koloru fugi.

2) Podłoga drewniana i wykładzina

W tym przypadku najczęściej stosuje się listwy podłogowe drewniane lub aluminiowe. Listwy mogą mieć różną szerokość i kolor.

3) Wykładzina dywanowa i płytki

Najlepsze w tym przypadku będą metalowe kątowniki.  Lepiej jest wybrać szerszą listwę, aby wykładzina była dobrze zabezpieczona i nie strzępiła się w przyszłości.

4) Drewno z kamieniem

W tej sytuacji stosuje się ceramiczne, kamienne lub drewniane wkładki.

Z jakich materiałów będzie wykonana podłoga w Waszym domu? Skąd taki wybór?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =

Polecamy