Sypialnia na antresoli

Wnętrza    
ocena

Jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać daną przestrzeń i powiększyć nasze wnętrze, zazwyczaj ograniczamy się do takiego, a nie innego ustawienia mebli i sprzętów w danym pomieszczeniu, a także różnych sztuczek optycznych (np. użycie takiego, a nie innego koloru wykończenia czy odpowiednie oświetlenie). Rzadko bierzemy pod uwagę fakt, że przestrzeń pokoju kreować możemy nie tylko na powierzchni podłogi, lecz także wzwyż. Jeżeli mamy więc do dyspozycji wysokie pomieszczenie, znakomitym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie sypialni na antresoli.

Antresola jest rozwiązaniem odpowiednim do wnętrz, których wysokość jest nie mniejsza niż około 4 metry. Tylko wtedy dwupoziomowa konstrukcja charakteryzować się będzie wysoką funkcjonalnością. Aranżując antresolę, wykorzystujemy maksymalnie dolną i górną część pokoju wydzielając w nim strefę dzienną i prywatną.

Pokój, w którym chcemy zastosować takie rozwiązanie, powinien być dobrze nasłoneczniony. Miejmy na uwadze, że nawet wtedy do antresoli dotrze i tak niewiele promieni słońca. W pomieszczeniu, w którym panuje tajemniczy półmrok, warto rozważyć urządzenie sypialni. Górna cześć pokoju to idealne miejsce na strefę prywatną. Oczywiście, warto tutaj wspomnieć o kilku wadach antresoli. W górnych częściach pomieszczenia gromadzą się zarówno zapachy, jak i ciepłe powietrze. Pamiętajmy więc, że po instalacji antresoli, w dolnej partii pokoju może zrobić się trochę chłodniej. Urządzenie sypialni w górnej części pomieszczenia jest dobrym rozwiązaniem w niewielkich pod względem metrażu, lecz sporych pod względem kubatury kawalerkach. Całe mieszkanie, choć zamknięte właściwie w jednym, wielofunkcyjnym pokoju, posiada wyraźnie wydzielone strefy pełniące różne funkcje.

Antresola to dosyć duże przedsięwzięcie konstrukcyjne, a z uwagi na fakt, że wymaga ono szczególnego bezpieczeństwa (nikt przecież spokojnie nie zaśnie w prowizorycznie zorganizowanej  sypialni), jej wykonanie zlećmy lepiej fachowcom. Istnieje też alternatywa pozwalająca zaaranżować sypialnianą antresolą bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych i wykończeniowych. Mowa tutaj o specjalnych, gotowych systemach stelażowych, które można określić mianem swoistych mebli wielofunkcyjnych. Na dole znajdzie się miejsce na kanapę lub rozkładane łóżko ze skrzynią na pościel, zaś górę „konstrukcji” zamkniętej w kształt prostokąta zajmuje wygodny materac i kilka półeczek. Oczywiście, to rozwiązanie pośrednie miedzy rzeczywistą, pełnowymiarową antresolą a zupełnym odrzuceniem pomysłu aranżacji pokoju na różnych wysokościach.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zdecydowalibyście się na antresolę (a może już ją macie?) i urządzili na niej sypialnię? Podzielcie się opiniami.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =

Polecamy