Sypialnia na poddaszu - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Urządzenie sypialni na poddaszu czasem jest naszym świadomym wyborem, a czasem koniecznością ze względu na taki a nie inny układ domu czy mieszkania usytuowanego na ostatniej kondygnacji w bloku. Rozwiązanie to ma oczywiście swoje zalety, jak też i wady. Do tych pierwszych zaliczyć można panujące na poddaszu zacisze i specyficzny klimat, zaś wśród niedogodności takiej koncepcji sypialni prym wiedzie ograniczenie powierzchni jeżeli chodzi o wysokość pomieszczenia. Przy odpowiedniej aranżacji pokoju, możemy wyeksponować jednak jego atuty, zaś ujemne strony zmniejszyć do minimum.

Sypialnia na poddaszu - aranżacje

http://pixabay.com

Poddasza to miejsca, które kojarzą nam się głównie z romantycznym stylem. W zależności jednak od kształtu dachu, jego nachylenia i wielkości pomieszczenia, sypialnia może być zaaranżowana w wielu innych ciekawych stylach. Bez względu na motyw, na który się zdecydujemy, pamiętajmy, że w pomieszczeniach na poddaszu niezwykle istotne jest właściwe rozplanowanie okien. Oprócz tych tradycyjnych, możemy zdecydować się na montaż okien połaciowych, które doświetlą zbyt ciemne pomieszczenie, a dzięki większej ilości przeszkleń, optycznie je powiększą. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu efektu maksymalnej prywatności i tajemniczości, w sypialni można stworzyć delikatny półmrok przez zamontowanie odpowiednich rolet czy żaluzji.

Oprócz oświetlenia, niezwykle istotną rolę odgrywa kolorystyka wnętrza. W niewielkiej i niskiej sypialni najlepiej sprawdzą się jasne, ciepłe barwy. Jeżeli zaś chcemy zaszaleć z bardziej zdecydowanymi kolorami, zamiast malować całą ścianę, pokryjmy odważniejszą farbą jedynie charakterystyczne dla poddasza kolumny, wsporniki czy wnęki.

Projektując sypialnię na poddaszu, można uwzględnić w niej nawet balkon. Wchodzić się do niego będzie przez wysokie połaciowe okna, które w ciągu dnia wpuszczać będą do wnętrza odpowiednia ilość optymistycznie nastrajającego światła. Widoczna przez przeszklenia zieleń balkonu doda pomieszczeniu życia i koloru.

W pokoju o wyjątkowo stromych spadach, gdzie wysokość pomieszczenia jest znacznie ograniczona, można z powodzeniem zaaranżować sypialnię w orientalnym stylu. Zabiegiem praktycznym i wpisującym się jednocześnie w tę konwencję będzie zrezygnowanie z wysokiej ramy łóżka na rzecz samego wygodnego materaca położonego bezpośrednio na drewnianej podłodze.  Okna dachowe usytuowane po obu stronach spadów sprawią, że docierające do wnętrza światło stworzy ciekawy efekt rozproszenia. Taką sypialnię ozdobić można sprzyjającymi wyciszeniu dodatkami jak np. kamienne posągi czy kadzidełka.

Co Wy na to? Macie inne pomysły na zaaranżowanie sypialni na poddaszu? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =

Polecamy