Sypialnia w stylu orientalnym - jak urządzić?

Wnętrza    
ocena

Styl orientalny był zawsze jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz, zwłaszcza sypialnianych. Ostatnimi czasy przeżywa on swój wielki renesans, a tajemnicą jego sukcesu jest umiejętne połączenie wyszukania z prostotą. Na styl orientalny składa się m.in. stylistyka kolonialna, etniczna, chińska, jak i japoński minimalizm. Tak więc osoby, które urządzają sypialnie właśnie w takim klimacie, na pewno będą zaskoczone mnogością i różnorodnością aranżacyjnych możliwości.

Sypialnia w stylu orientalnym - jak urządzić?

photoxpress.com

Kultura orientu fascynuje mieszkańców Zachodu już od wieków. Podziwiamy charakterystyczną dla niej równowagę, powściągliwość i umiejętność funkcjonowania zgodnie z naturą. To wartości, które można z powodzeniem uwzględnić przy aranżacji wnętrza sypialni. W pokoju tym chcemy się zrelaksować, wyciszyć i odpocząć, a urządzenie go zgodnie z dalekowschodnią tradycją na pewno nam w tym pomoże.

Orientalna estetyka w urządzaniu wnętrz charakteryzuje się m.in. wyraźnym zaznaczeniem powierzchni poziomych i pionowych. Efekt taki uzyskamy na przykład dzięki przedłużeniu wyłożenia podłogi panelami na jedną ze ścian. Kolejną typową cechą dla orientalnego stylu jest zachowanie idealnych proporcji. Łóżko o prostej formie charakteryzować się musi wysoką jakością wykonania. Materiał, z którego powstaje taki mebel to piękne, rzeźbione w unikalne wzory, lite drewno mahoniowe, wenge czy też palisandrowe. Stylowe łóżko najlepiej prezentuje się z zagłówkiem, który stanowi jednocześnie praktyczną wnękę na różnego rodzaju drobiazgi.

Klimat dalekiego wschodu podkreślać powinny też inne elementy wyposażenia sypialni. Mogą to być zwiewne, jedwabne zasłony, ozdobne poduszki czy pikowana narzuta. Oprócz łóżka, w orientalnej sypialni warto umieścić wykonaną z drewna toaletkę, której zdobienia nawiązują do tych wykonanych na ramie posłania.

Stylistykę wnętrza podkreślić też można przez odpowiednio dobrane światło. W przypadku klimatu orientalnego, najlepiej sprawdzą się ażurowe lampy lub też metalowe czy tez szklane lampiony. Takie przedmioty można znaleźć w licznych działających na rynku sklepach z meblami i dodatkami kolonialnymi. Prostotę form warto też podkreślić dodatkami w zdecydowanych, typowo dalekowschodnich barwach takich jak złoto, brązy czy amarant. We wnętrzu sypialni idealnie sprawdzi się też jak najbardziej wpisujący się w stylistykę orientalną parawan, który ciekawie przełamie proste formy i raczej oszczędne, choć jednocześnie efektowne, dekoracje.

Macie inne pomysły na sypialnię w stylu orientalnym? Podzielcie się nimi.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =

Polecamy