Sypialnia z łazienką - aranżacje

Wnętrza    
ocena

Sypialnia to miejsce, gdzie możemy się wyciszyć po ciężkim dniu w pracy, poczytać książkę, czy po prostu zrelaksować leżąc na wygodnym łóżku. Współczesne trendy w aranżacji wnętrz zmierzają obecnie ku wielozadaniowości kreowanych przestrzeni, nie pomijając przy tym sfery sypialnej. Popularne od wielu lat głównie na zachodzie rozwiązanie polegające na połączeniu sypialni z łazienką, coraz częściej znajduje zastosowanie w polskich domach i mieszkaniach.

Sypialnia z łazienką - aranżacje

photoxpress.com

Można się spodziewać, że już wkrótce opisywana tu koncepcja stanie się normą w nowych typach zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej o wyższym standardzie. Sypialnia jest miejscem, gdzie szukamy spokoju, wytchnienia i prywatności. W nowatorskich projektach domu umieszcza się ją w tzw. sferze izolacji (to jest z dala od gwarnej kuchni i pokoju dziennego), co pomaga zapewnić powyższe potrzeby. Połączenie pokoju z łazienką wyklucza z kolei konieczność ciągłego korzystania z ciągu komunikacyjnego w postaci korytarza, dzięki czemu pomieszczenia te stworzą razem strefę relaksu i intymności, do której nie mają dostępu pozostali domownicy.

Takie rozwiązanie pełnić może nie tylko funkcję typowej łazienki (czy też pokoju kąpielowego) i sypialni – można też w nim uwzględnić obecność takich sprzętów i wyposażenia jak treningowy rowerek, toaletka czy garderoba. W aranżacji tego rodzaju pomieszczeń panują równolegle dwa trendy. Pierwszy – aby pokoje te stanowiły oddzielne, zamknięte pomieszczenia przy jednoczesnym łatwym dostępie do każdego z nich (wykorzystanie ścian działowych, stałych drzwi), drugi – aby sfery te się wzajemnie przenikały tworząc jedno, wielofunkcyjne wnętrze. W tym drugim przypadku sypialnia nie jest zupełnie zamknięta na łazienkę – oddzielać ją mogą przesuwane drzwi lub lekka ścianka wykonana np. z luksferów. Łazienka przy pokoju pełnić ma raczej funkcję wygodnego i komfortowego pokoju kąpielowego, gdzie oddajemy się przyjemnemu relaksowi leżenia w wannie i słuchania ulubionej muzyki. Dlatego też, nie umieszczamy w niej z reguły takich przedmiotów codziennego użytku jak chociażby powodująca hałas pralka. Tego rodzaju sprzęt gospodarstwa domowego znaleźć się powinien w specjalnie do tego celu  przeznaczonym pomieszczeniu, lub też ogólnodostępnej łazience.

Aby móc w pełni stworzyć atmosferę relaksu i ukojenia, łazienki połączone z pokojem pełnić też mają funkcję dekoracyjną. Brodziki umieszczone na podestach, jacuzzi czy armatura o futurystycznych kształtach – to tylko kilka propozycji oferowanych przez rynek dla najbardziej wymagających klientów. Na koniec kilka słów o ciekawej koncepcji aranżacyjnej, jakim jest dostęp do łazienki czy pokoju kąpielowego zarówno od strony sypialni, jak i korytarza. Aby zapewnić prywatność takiego rozwiązania, wystarczy uwzględnić możliwość zamknięcia drzwi od środka i od strony pokoju.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Zdecydowalibyście się na sypialnię z łazienką? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Polecamy