Tapety i tkaniny we wnętrzach

Wnętrza    
ocena

Tapety są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które próbują odrzucić rutynę i monotonię, potrzebują czegoś więcej niż standardowe malowane ściany. Tapety w mieszkaniu to ciekawe rozwiązanie. Jednak należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością, wzorami i kolorystyką.

Tapety i tkaniny we wnętrzach

photoxpress.com

Zanim kupimy konkretną rolkę tapety, przeanalizujmy najpierw dokładnie, gdzie taką tapetę chcemy umieścić – do kuchni i łazienki powinniśmy wybierać tapety do tego przystosowane, bardziej odporne na wilgoć i zabrudzenia. Takie warunki spełniają tapety winylowe lub z włókna szklanego – można je zmywać.

Tkaniny i tapetyŹródło: scx.hu

Kolejnym krokiem jest przystosowanie ściany pod tapetę – niektóre tapety są tak cienkie, że widać każdą nierówność ściany, jak znajduje się pod nimi.

Kiedy znaleźliśmy już odpowiednie miejsce w domu i przygotowaliśmy grunt pod tapetę, możemy zacząć szukać konkretnego wzoru i koloru. Najłatwiejszym i sprawdzonym sposobem na dobry wybór kolorystyki tapety jest zdecydowane się na przeważający kolor w pomieszczeniu (kiedy kolorów mamy zbyt dużo, nie warto wprowadzać kolejnego) lub całkowity kontrast (w przypadku monochromatycznych lub zbyt mdłych mieszkań).

Czarna tapeta w małym pokoju wpędzi nas w klaustrofobię - ciemne kolory optycznie zmniejszają przestrzeń. Decydując się na wzorzystą tapetę musimy pamiętać o rozsądku – mały pokój, małe i delikatne wzory – elementy przybliżone i duże nie będą dobrze wyglądać, jeśli będziemy zmuszeni oglądać je z perspektywy dwóch metrów od ściany.

Dobór tKanin i tapet

Źródło: photoxpress.com

Dobór tkanin do wnętrza nie jest rzeczą prostą – różnorodność stylów, wzorów, kolorów i faktur wcale nie ułatwia nam tego zadania. Najlepiej chyba podejść do sprawy ubioru mieszkania w tkaniny, jak do siebie samego – musimy zdecydować sami co i na jaką okazję, czy ma być bardziej wygodnie, czy elegancko. Obecnie tkaniny stosuje się nie tylko na meblach lub jako zasłony, coraz częściej bywają umieszczane również na ścianach.

Tkaniny, podobnie jak tapety – należy dobierać do stylu wnętrza (inne do stylu barokowego,  inne do wnętrz nowoczesnych). Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się tkaniny i tapety tłoczone, dające efekt 3d, kiedy wzór jest wyczuwalny pod opuszkami palców.

Wybierasz tkaniny i tapety do swojego wnętrza? Zobacz film Leroy Merlin:

W jakim pomieszczeniu planujecie tkaniny i tapety? W jakim stylu go urządzacie?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy