Umywalka - jaką wybrać?

Wnętrza    
ocena

Ogromna ilość produktów zalała nasz rynek łazienkowy. Czeka na nas szeroka gama umywalek wykonanych z różnego materiału, różnorodność kształtów, kolorów i stylów. Mamy ogromne możliwości i z łatwością możemy dziś stworzyć swoją łazienkę marzeń. Czasy, kiedy wszyscy zaopatrywali się w identyczne sprzęty łazienkowe minął, dziś stajemy oko w oko z trudnym wyborem.

Umywalka - jaką wybrać?

sxc.hu

Zanim udamy się na poszukiwania odpowiedniej umywalki, musimy przemyśleć parę spraw, które nam pomogą przy jej wyborze. Przede wszystkim należy przeanalizować, jakie funkcje ma spełniać umywalka. Przy jej doborze kwestie funkcjonalne będą bardzo ważne.

Umywalka może nam służyć wyłącznie do mycia rąk, wtedy będziemy się rozglądać za małym sprzętem, który nie zajmie dużo miejsca, dopasuje się do wystroju i będzie pełnić swoją funkcję. Jeśli szukamy czegoś większego, myśląc o tym żeby dwójka maluchów razem mogła szczotkować zęby, pomyślmy o czymś większym, najlepiej prostokątnym tak, aby mieć większą przestrzeń wokół umywalki. Jeśli natomiast planujemy czasem przeprać czy umyć naczynia w nowej umywalce, koniecznie wybierzmy głębszy jej wariant i większy rozmiar.

Kolejnym, istotnym dla doboru umywalki, elementem będzie kalkulacja, ile środków finansowych możemy przeznaczyć na zakup sprzętu. Ceny umywalek są bowiem bardzo różne i najlepiej ustalić górną granicę wydatku. Wówczas łatwiej nam będzie dokonać wyboru.

Ważnym krokiem w planowaniu zakupu umywalki, będzie decyzja dotycząca materiału, z jakiego ma być ona wykonana. Najbardziej powszechne są umywalki ceramiczne. Podczas ich zakupu nie musimy martwić się o to, czy będą pasować do wnętrza łazienki, ponieważ klasyczne białe umywalki pasują do każdego wnętrza. Łatwo dba się o ich czystość, są estetyczne i wygodne.

Innym materiałem, z którego może być wykonana nasza umywalka jest akryl. Jest on przyjemny w dotyku (cieplejszy niż inne materiały), równie łatwo się go czyścić. Umywalki akrylowe dostępne są w różnych kolorach i kształtach.

Osobom, które gustują w eleganckich wystrojach łazienek, poleca się umywalki szklane. Wzmacniają one charakter pomieszczenia, ciekawie wkomponują się w wystrój łazienki. Walory estetyczne przeważają nad funkcjonalnymi. Takie umywalki będą bardziej podatne na zniszczenia. 

Po wyborze wielkości umywalki, ceny oraz tworzywa, z jakiego ma być wykonana, czas na ostatni etap wyboru, czyli kolor, kształt, wzór. Nie wszystkie umywalki muszą być białe, możemy znaleźć urządzenia w różnym kolorze lub ozdobione wzorem. Możemy zdecydować się na klasyczną umywalkę zawieszoną ok. 80 cm nad ziemią, bądź stanowiącą część blatu. Możemy też wybrać umywalkę w komplecie z szafkami. Wszystko zależy od wystroju naszej łazienki oraz od naszego gustu.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Polecamy