Wyspa kuchenna - wady, zalety

Wnętrza    
ocena

Wyspa kuchenna jest bez wątpienia obiektem westchnień niejednej gospodyni domowej. Ta duża wolnostojąca szafka spełnia całą gamę funkcji – od dodania dodatkowej przestrzeni do pracy, przez stworzenie możliwości modnego ostatnio wspólnego gotowania z rodziną lub przyjaciółmi, po uatrakcyjnienie wyglądu wnętrza. Wyspa stanowi zdecydowanie centrum kuchni, które skupi uwagę wszystkich domowników, zachęcając do wspólnej pracy, rozmowy i jedzenia.

Wyspa kuchenna - wady, zalety

photoxpress.com

Jeszcze kilka lat temu wyspy kuchenne były rozwiązaniem stosowanym w naszym kraju raczej niszowo. Z roku na rok zdobywają one coraz większą popularność dzięki swojej wielofunkcyjności i wygody. Stojąc przy dużej szafce z szerokim blatem możemy nawet na chwilę zapomnieć, że wykonujemy przy niej domowe obowiązki. Podczas gotowania mamy bowiem okazję oglądać telewizor czy obserwować zabawę naszych dzieci.

Wyspa sprawi, że każda kuchnia wyda się atrakcyjna. Sama w sobie stanowi elegancki element dekoracyjny, a jednocześnie idealne miejsce do pracy, w którym skupiają się wszystkie najważniejsze kuchenne sprzęty takie jak płyta grzewcza, zmywarka, zlewozmywak , szeroki blat i szafki. Do wyspy przysunąć można dopasowany pod względem rozmiarów i wykończenia stół, co sprawi, że sfera typowo kuchenna przejdzie płynnie w jadalną. Takie zaaranżowanie wyspy będzie stanowić subtelne wyznaczenie granic między poszczególnymi funkcjami pomieszczenia.

Jak można się domyślić, wyspa kuchenna to rozwiązanie, które sprawdzi się tylko w dużych kuchniach, a najlepiej pomieszczeniach o funkcji zarówno aneksu, jak i pokoju dziennego. Wyspa, choć to mebel duży i masywny, dzięki odpowiednim materiałom wykończeniowym, może sprawiać wrażenie lekkości. Co więcej, to rozwiązanie pozwala ograniczyć do minimum ilość szafek, które znajda się przy ścianie. Ustawić tam wystarczy niską zabudowę i lodówkę, dzięki czemu pomieszczenie wyda się przestronniejsze i jaśniejsze. Warto tutaj wspomnieć, że odległość między wyspą a przyległą do ściany zabudową powinna wynosić mniej więcej metr.

Ciekawym rozwiązaniem są kuchenne wyspy na kółkach. Pozwalają one dowolnie kształtować przestrzeń poprzez łatwe i szybkie zmiany układu wnętrza. Pamiętajmy, że chociaż wyspa sama w sobie jest dosyć nowoczesnym rozwiązaniem, to ten rodzaj mebla wybrać możemy w dowolnym stylu – od minimalistycznego przez tradycyjny po rustykalny.

Chociaż wyspa jest niezwykle kuszącą propozycją ciekawego zaaranżowania kuchni, nie upierajmy się przy niej na siłę, jeśli rozmiary pomieszczenia nie zapewnią swobodnego poruszania się wokół tej dużej, wolnostojącej szafki.

Co myślicie o wyspie kuchennej? Zdecydowalibyście się na takie rozwiązanie u siebie? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy