Wystrój salonu w stylu angielskim

Wnętrza    
ocena

Styl angielski jest przede wszystkim przytulny i ciepły, idealny dla osób lubiących klimat wiejskiego domu, domatorów, ludzi ceniących sobie wygodę.

Wystrój salonu w stylu angielskim

morguefile.com

Jest to również styl odrobinę romantyczny, gdyż tkaniny ozdobne często mają kwiatowe wzory, firany i zasłony są luźno upięte. Zasłony często są długie i łagodnie układają się na podłodze. Karnisze jakie występują są raczej proste, stalowe. Mogą być również obudowane.

Wnętrze urządzone w angielskim stylu potrzebuje sporej przestrzeni, ponieważ dopomieszczeń wstawia się zazwyczaj sporo mebli i elementów dekoracyjnych.

Kanapy powinny być miękkie, lekkie, bardzo wygodne. Pojawia się na nich spora ilość poduszek - jednokolorowych, ale również we wzorach występujących na kanapie, bądź kontrastowych. Układa się również na kanapach narzuty, pledy, a dół kanapy często jest obszyty luźno powiewającą tkaniną. Wnętrza angielskie lubią również wygodne fotele - z wysokim zagłówkiem i podparciami (wydaje się jakby same nas przytulały), najchętniej z podnóżkiem. Obok możemy znaleźć miejsce na niewielką biblioteczkę, w ten sposób zaaranżujemy kącik do czytania.

Stolik kawowy jest dość niski, kładzie się na nim ozdobne bieżniki, ażurowe obrusy, podkładki. We wnętrzu ładnie prezentują się wazony z ciętymi, świeżymi kwiatami lub girlandy.

Na ścianach pojawiają się tapety, boazerie (drewno bielone lub malowane), ozdobne listwy - nie tylko przypodłogowe, ale także sztukaterie na ścianie, przy i na suficie. Kolor sufitu często zachodzi na powierzchnię ściany na ok. 15-20cm, a w miejscu łączenia pojawia się właśnie listwa dekoracyjna. Dodaje to lekkości pomieszczeniu, a także sprawia, że pomieszczenie wydaje się być wyższe niż jest w rzeczywistości. Meble często mają wysokie cokoły lub stoją na nóżkach - przez to nie wyglądają na zbyt masywne. Fronty mebli zazwyczaj są malowane, spod farby widoczny jest rysunek drewna. Fronty są również profilowane, mają ramę i wgłębienie. Kolory używane w stylu angielskim to przede wszystkim biel i wanilia, a także ecru, delikatne beże i szarości.

jak urządzić salonmorguefile.com

Ważnym elementem wystroju salonu , nie jak się wielu wydaje telewizor, a kominek lub obudowa przypominają obudowę kominka (maskownica). Bez tego elementu salon angielski nie ma takiego uroku, bowiem wokół niego ustawia się kanapy i fotele. Jest sercem salonu.

Inne meble pojawiające się w salonie urządzonym na styl angielski to regały, witryny, komody, konsole z wazonami na kwiaty, miękkie pufy.

Co Was przekonuje do stylu angielskiego? Co w nim lubicie najbardziej?

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =

Polecamy