Wydarzenia Rekonstrukcje historyczne bitew w Polsce

Rekonstrukcje historyczne bitew w Polsce

-

Dotyczy to zarówno osób bezpośrednio biorących udział w tych rekonstrukcjach historycznych, jak i turystów-obserwatorów. Taka lekcja historii na żywo to atrakcyjna i pożyteczna forma spędzenia wolnego czasu.

Warto zaznaczyć, że imprezom tym często towarzyszą dodatkowe atrakcje, takie jak: jarmarki, pokazy rzemieślnicze, występy zespołów artystycznych itp. Ze względu na specyfikę imprez zdecydowałam się na stworzenie listy miejsc, gdzie odbywają się tego rodzaju wydarzenia. Między innymi są to:

– bitwa po Grunwaldem;

– zdobycie zamku w Tykocinie;

– manewry grunwaldzkie w Małoszycach;

– Szturm Twierdzy Zamość AD 1656;

– oblężenie Malborka 2011;

– obóz Jana Kazimierza w Borowcu;

– inscenizacja bitwy pod Świecinem;

– VIVAT VASA!, czyli Bitwa Dwóch Wazów na zamku Gniew;

– oblężenie Słupska;

– zdobycie Drahimia przez króla Władysława Jagiełłę;

– bitwa pod Płowcami;

– najazd Barbarzyńców na zamek w Ogrodzieńcu;

– oblężenie Zamościa z 1648 r.;

– oblężenie Malborka;

– oblężenie Sławogrodu w Czaplinku;

– najazd Wikingów na Kamień Pomorski;

– Inscenizacja bitwy pod Świeciem Świecino;

– Polonia Minor Pustynia Błędowska;

– Najazd Wikingów na ziemie suszeckie w Suszcu;

– Dni Twierdz Nysa;

– Kędzierzyn-Koźle;

– Krasiczyn – Kozacy po zamkiem;

– „Cud nad Wisłą” w Radzyminie;

– Racławice.

Braliście kiedyś udział w jakiejś rekonstrukcji historycznej? Podobają się Wam tego typu wydarzenia? Czekam na komentarze.

Poprzedni artykułTekken – Juggle
Następny artykułNoc Muzeów – informacje
Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co zrobić, gdy pies skaleczy łapę?

Jeśli po spacerze zauważymy na łapie skaleczenie, przede wszystkim powinniśmy przemyć je wodą utlenioną lub rivanolem. Obejrzyjmy dokładnie ranę, czy nie znajduje się w niej wbite ciało obce, jeśli tak – nie próbujmy sami go usuwać, zabierzmy psa do weterynarza.

Przegrzanie silnika – objawy

Do każdej pory roku możemy bez większego problemu przypisać charakterystyczne dla niej mogące wystąpić problemy z samochodem. Zimą może wystąpić problem z rozruchem z powodu słabego akumulatora, może nam zamarznąć kiepskiej jakości paliwo czy płyn chłodniczy. Jesienią i wiosną jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju niedomagania układów elektrycznych związane z dużą wilgotnością powietrza. Latem jest nie inaczej, mimo że teoretycznie jest sucho i ciepło nie możemy zapomnieć o tym, że auto też może spłatać nieprzyjemnego figla.

Zobacz też

Drożdżówki z marmoladą – przepis

Nic tak nie przyciąga domowników do kuchni – serca każdego domu, jak zapach piekących się słodkich bułeczek. Drożdżówki z marmoladą są przykładem właśnie takich wypieków.

Nowoczesne dewocjonalia – gadżety chrześcijańskie

Dla człowieka wierzącego wiara to trochę więcej niż tylko zwykły światopogląd. Jest to pewien sposób przeżywania swojego życia, który...

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Może Cię zainteresuje: