Dokumenty List intencyjny - wzór

List intencyjny – wzór

-

List intencyjny nie został w polskim prawie uregulowany, stąd też w chwili obecnej, mimo praktycznego upowszechniania się w praktyce, nie do końca wiadomo, jak należy traktować tę formę składnia oświadczeń woli drugiej stronie. List intencyjny (letter of intent, une lettre d’intention) polega na wymianie przez przedsiębiorców dokumentów obejmujących wolę zawarcia przyszłej umowy definitywnej lub nawet określenie takiego stanowiska stron w jednym dokumencie.

List intencyjny nie może być jednakże traktowany jako umowa przedwstępna –  potwierdza to stanowisko zawarte w Wyroku Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 6 października 2011 r. (V CSK 425/2010; LexPolonica nr 3043060), zgodnie z którym: „Wspólny list intencyjny, zawierający oświadczenie woli obu stron, z reguły wyraża jedynie wolę zawarcia umowy po przeprowadzeniu negocjacji”. Celem listu intencyjnego jest wyrażenie woli przez obu lub jednego potencjalnego kontrahenta woli (chęci, motywacji) do zawarcia w przyszłości określonej umowy – jednakże po przeprowadzeniu negocjacji i ustaleniu indywidualnych warunków przed jej definitywnym zawarciem.

List intencyjny będzie zatem oficjalną formą wyrażenia zainteresowania zawarciem określonej umowy – przez wskazanie źródła z którego nadawca listu dowiedział się o określonej transakcji, ze wskazaniem warunków proponowanych adresatowi listu oraz wskazaniem chęci zawarcia umowy. List intencyjny może również określać reguły dłuższej współpracy stron przy realizacji odpowiedniego zadania inwestycyjnego. W niektórych systemach prawnych list intencyjny został uregulowany – jednakże w Polsce brak jest odpowiednich regulacji prawnych, stąd też list intencyjny może być przez strony kształtowany dowolnie. Poniżej wzór listu dotyczącego propozycji, chęci zawarcia umowy przedwstępnej sprzedaży w bardzo oficjalnej formie – zawierający niektóre postanowienia i warunki proponowanej kontrahentowi umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Prywatne ubezpieczenie turystyczne – informacje

Turyści przebywający za granicą mogą korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Podróżując z tą kartą mamy prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych, obowiązujących w danym państwie. W wielu przypadkach EKUZ może okazać się zabezpieczeniem, które nie wystarczy. Dodatkowo można więc wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne.

Drinki z Baileys – przepisy

Baileys to słynny irlandzki likier, który powstaje z połączenia whisky ze śmietanką i doprawienia ich wanilią i kakao. Baileys powstał w 1974 roku i od tamtej pory jest najlepszym likierem Irish Cream. Jest wykorzystywany w setkach drinków. Dla ciekawości, na jednej ze stron internetowych znajduje się ponad 700 przepisów na drinki z Baileysem.

Zobacz też

Jak usunąć wosk?

Kiedy zabrudzimy ulubioną bluzkę czy sukienkę woskiem nie musimy jej od razu spisywać na straty. Oto kilka wskazówek jak sobie poradzić z woskowymi plamami.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: