Dokumenty Rachunek do umowy o dzieło - wzór

Rachunek do umowy o dzieło – wzór

-

W przypadku umowy o dzieło wystawiony rachunek za wykonanie umowy musi zawierać wszelkie informacje niezbędne dla celów podatkowych (przekazanych właściwemu urzędowi skarbowemu) – zwłaszcza zaś wskazywać koszty uzyskania przychodów, strony umowy, daty zawarcia i wykonania umowy.

Jeżeli prace stanowiące przedmiot umowy stanowią utwór w rozumieniu przepisów prawa autorskiego i udział wykonawcy w pracy twórczej przy powstaniu dzieła wyniósł 100%, koszty uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzenia należnego za wykonanie przedmiotu umowy o dzieło wynoszą 50%, w innym wypadku kształtują się na poziomie 20%. Rachunek powinien zawierać informację o terminie odbioru dzieła, oświadczenie wykonawcy o osobistym wykonaniu dzieła. Z rachunku musi wynikać kwota należności podatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak prać ręcznie?

Większość ubrań może być prana w pralce, jednak są i takie, które należy prać tylko i wyłącznie ręcznie. Warto więc wiedzieć, jak to zrobić prawidłowo, aby nie zniszczyć ulubionej bluzki czy swetra.

Jak hodować pieczarki w domu?

Jeżeli w swej karierze ogrodniczej chcemy spróbować czegoś nowego, a jednocześnie mieć 100% pewności powodzenia, powinniśmy zainteresować się amatorską uprawą pieczarek. Możemy się nią zajmować w okresie zimowym, musimy jedynie dysponować pomieszczeniem, w którym temperatura oscyluje w granicach 11-20 st. C. Nie jest istotna dostępność słońca, zatem swoją pieczarkarnię możemy założyć nawet w piwnicy.

Zobacz też

Zioła dobre na nerki

Z chorobami nerek nie ma żartów. Tymczasem nerki najczęściej wzbudzają zainteresowanie, kiedy zaczynają niedomagać. Nasza uwaga koncentruje się na nich także wtedy, gdy od sprawności ich działania zależy powodzenie leczenia innego schorzenia. A czy wiemy, że w zachowaniu zdrowia nerek i w jego przywracaniu zioła mogą odegrać istotną rolę?

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: