Dokumenty Rachunek do umowy zlecenia - wzór

Rachunek do umowy zlecenia – wzór

-

W przypadku umowy zlecenia wystawiony rachunek za wykonanie umowy musi zawierać wszelkie informacje niezbędne dla celów podatkowych (przekazanych właściwemu urzędowi skarbowemu) oraz dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umowa zlecenie podlega składkom ZUS w określonych przypadkach, o czym warto wiedzieć. Zatem, jeżeli zleceniobiorcą (przyjmującym zlecenie) jest przedsiębiorca – po stronie zleceniodawcy nie powstaje obowiązek ani odprowadzania składek ZUS ani też odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy.

W dobie zawierania umów zlecenia z pracownikami – koniecznym stało się zabezpieczenie interesów osoby fizycznej, nie będącej przedsiębiorcą, w zakresie zarówno kwestii podatkowych, jak i zabezpieczenia społecznego (ZUS). Skoro przyjmujący zlecenie nie ma żadnego innego tytułu rodzącego obowiązek ubezpieczenia – umowa zlecenia podlega składkom ZUS. Z kolei zaliczka na podatek dochodowy pobierana jest w wysokości 18% należności, która podlega pomniejszeniu o koszty uzyskania przychody (średnio na poziomie 20%, w przypadku praw autorskich – choćby zlecenie stworzenia np. projektu strony internetowej koszty te mogą wzrosnąć do 50%). Poniżej wzór rachunku zawierający powyższe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak oszczędzić na transferze danych w smartfonie?

Masz smartfona? Nie martw się o wysokie rachunki za zużyty transfer danych. Przeczytaj, jak uniknąć nieprzewidzianych rozczarowań przy pierwszej fakturze.

Jak pielęgnować noworodka?

Zanim się urodziło dziecko nie wymagało żadnych czynności pielęgnacyjnych. Żyło sobie spokojnie, nie tarmoszone przez nikogo. Dlatego teraz, gdy pojawiło się na świecie i jest uzależnione od działania innych osób, potrzebuje przede wszystkim delikatności.

Zobacz też

Jak być duszą towarzystwa na imprezie?

Są ludzie, którzy bez względu na to, czy pojawiają się w swojej ekipie, czy wchodzą w zupełnie nowe towarzystwo od razu skupiają na sobie uwagę i budzą sympatię otoczenia. Czy duszą towarzystwa się zostaje? A może trzeba się nią urodzić?

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: