Dokumenty Świadectwo pracy - wzór

Świadectwo pracy – wzór

-

Obowiązek wydania świadectwa pracy przez pracodawcę wynika wprost z Kodeksu pracy. Art. 97 § 1 Kodeksu pracy stanowi, że obowiązek wydania przez pracodawcę świadectwa pracy powstaje w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy, a zatem także w sytuacji, gdy pracownik nadal świadczy pracę dla tego samego pracodawcy –na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, uwzględniając zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów, zawartych w okresie 24 miesięcy, poczynając od zawarcia pierwszej z tych umów. Wydanie świadectwa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą.

Pracownik, który nie zgadza się z treścią świadectwa pracy – może wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o jego sprostowanie. Nieuwzględnienie wniosku przez pracodawcę otwiera pracownikowi wstąpienie na drogę sądową z tym samym żądaniem. Szczegółowe wytyczne co do treści świadectwa pracy zostały wskazane w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania.

Poprzedni artykułUmowa zaliczki – wzór
Następny artykułUmowa barterowa – wzór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zrównoważona karta wyników

Zasadniczym celem, któremu, w zamyśle twórców, ma służyć stosowanie zrównoważonej karty wyników było przełożenie wizji i strategii organizacji na konkretne działania. Potrzeba taka zaistniała, kiedy w wielu firmach wizja i strategia nie miały nic wspólnego z przedsięwzięciami realizowanymi w praktyce.

Owoce, warzywa w lutym – jakie kupować?

Luty to najkrótszy z miesięcy w roku, a jednak dłuży się niemiłosiernie. Środek zimy, często niezbyt przyjemna pogoda, wcześnie zapadający zmrok nie nastrajają naszych organizmów zbyt pozytywnie. Ale nie upadajmy na duchu - dobrze dobrane warzywa sezonowe (owoców nadal jest niewiele) poprawią nastrój i przygotują nasze ciała do nadchodzącej wiosny.

Zobacz też

Bezpieczeństwo bankowych serwisów transakcyjnych

Korzystamy z nich na co dzień. Czy zastanawiamy się jednak nad ich bezpieczeństwem? Próby wyłudzenia haseł i loginów pojawiają się co pewien czas w sieci. Czy ktoś znając nasze hasło i loginu do systemu bankowości internetowej mógłby wykraść zgromadzone na kontach nasze środki?

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: