Dokumenty Umowa komisu - wzór

Umowa komisu – wzór

-

Umowa komisu należy do umów nazwanych, które zostały uregulowane w księdze III tytule XXIV Kodeksu cywilnego – poświęconego właśnie tej umowie. Zgodnie z definicją legalną, zwartą w art. 765 k.c.: przez umowę komisu przyjmujący zlecenie (komisant) zobowiązuje się za wynagrodzeniem (prowizja) w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do kupna lub sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie (komitenta), lecz w imieniu własnym. Stronami umowy komisu są zatem Komitent i Komisant. Z treści przepisu wynika jednoznacznie, że Komisantem może być wyłącznie osoba prowadząca przedsiębiorstwo – działalność gospodarczą. Przepisy kodeksu cywilnego nie przewidują żadnej formy szczególnej dla zawarcia umowy komisu – z czego wynika, że umowa komisu może zostać zawarta w formie ustnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co potrafi trzylatek?

Trzeci rok życia jest zazwyczaj czasem wielu zmian. Maluch osiąga granicę pozwalającą na przyjęcie do przedszkola. Już ten fakt wskazuje na to jak szkrab dużo potrafi. Wiele placówek stawia bowiem warunki przyjęcia, między innymi samodzielne korzystanie z toalety oraz umiejętność samodzielnego jedzenia.

Trwała ondulacja włosów

Trwała ondulacja stanowi nadanie włosom innego kształtu, stworzenie trwałych loków, fal lub odwrotnie – ich wyprostowanie. By osiągnąć efekt, włosy zostają nawinięte na specjalne wałki i każde ich pasmo spryskane zostaje płynem ondulacyjnym. Dzięki temu można nadać włosom dowolny kształt. Jak działa trwała ondulacja?

Zobacz też

Zapalenie nerek – leczenie

Zapalenie nerek to określenie, które opisuje nie jedną chorobą, ale wiele różnych jednostek chorobowych, które posiadają odmienny czynnik wywołujący je, zajmują inne struktury oraz różnią się przebiegiem. Dlatego schematy stosowanego leczenia są bardzo różne i zależą od przyczyny i rodzaju zapalenia nerek.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: