Dokumenty Umowa kupna-sprzedaży przyczepy - wzór

Umowa kupna-sprzedaży przyczepy – wzór

-

Umowa sprzedaży przyczepy campingowej powinna zawierać taką samą treść, jak umowy sprzedaży innych pojazdów. Zasadnicza różnica dotyczy opisu przedmiotu sprzedaży. Elementy opisu przedmiotu umowy mogą wskazywać następujące parametry: długość, wagę, wyposażenie (jakie urządzenia, czy klimatyzacja, ogrzewanie, multimedia itp.) oraz określać typ przyczepy. Niekiedy interesującym parametrem będzie marka, rok produkcji.

Umowa sprzedaży przyczepy campingowej nie wymaga żadnej szczególnej formy. Jeżeli strony przyjmują formę pisemną pod rygorem nieważności – należy jej przestrzegać dokonując zmian w umowie lub składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Niezależnie od powyższego, dla celów dowodowych – warto jest zawrzeć umowę sprzedaży na piśmie – choćby z uwagi na obowiązek rejestracji pojazdu w urzędzie (wydziale komunikacji) czy zawarcia umowy ubezpieczenia.

Umowa jest niezbędna dla zarejestrowania przyczepy. Problemem może okazać się w praktyce okoliczność, że w przypadku zakupu przyczepy zakupionej z zagranicy w Wydziale Komunikacji żąda się przedstawienia zaświadczenie VAT – 25 – którego właściciel przyczepy nie uzyska w urzędzie skarbowym, gdyż zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym przyczepa to „pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem”, zatem nie jest pojazdem mechanicznym. Skoro nie jest pojazdem mechanicznym i nie posiada silnika – nie podlega obowiązkowi uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przewozu z innego państwa członkowskiego.

Poprzedni artykułUmowa dożywocia – wzór
Następny artykułUmowa licencyjna – wzór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić wianek na noc świętojańską?

Nie musisz kupować drugich kwiatów ani zapisywać się na kurs florystyczny. Wianek odpowiedni na noc świętojańską możesz upleść z polnych kwiatów. Jak? Już nasza w tym głowa, aby zdradzić Ci podstawowe metody wykonywania wianków.

Jak dostać kartę kredytową?

Karta kredytowa jest swego rodzaju kredytem. Ma pewne cechy wyróżniające ją spośród wszystkich produktów kredytowych, nie mniej jednak podlega takim samym przepisom o ryzyku kredytowym i ocenie zdolności kredytowej klienta.

Zobacz też

Ubezpieczenie zdrowotne studenta – informacje

Słuchaczowi szkoły wyższej zawsze przysługuje prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. W sytuacji, gdy nie ma on możliwości ubezpieczenia się z innego tytułu, to wówczas obowiązek ten bierze na siebie uczelnia.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: