Dokumenty Umowa na zastępstwo - wzór

Umowa na zastępstwo – wzór

-

Szczególnym rodzajem umowy na czas określony jest umowa na czas zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Z racji szczególnego charakteru tej umowy (oraz z faktu, że w przepisach kodeksu pracy brak jest szczegółowych przepisów dotyczących tego typu umowy o pracę) należy przyjąć, że do umowy na zastępstwo należy stosować przepisy regulujące umowę o pracę na czas określony.

W przypadku umowy zawartej na czas zastępstwa pracownika w praktyce nie jest możliwe określenie terminu zakończenia umowy przez wskazanie daty dziennej – zwłaszcza, że usprawiedliwiona nieobecność w pracy pracownika zastępowanego może wynikać z macierzyństwa, choroby czy innych okoliczności tego rodzaju, że wskazanie dokładnej daty ustania przyczyn tej nieobecności staje się niemożliwe.

W związku z powyższym w przedstawionym wzorze posłużono się sformułowaniem, które w sposób przybliżony wskazuje czasu trwania umowy. Nie ma ściśle określonej formuły dla umowy o pracę na czas zastępstwa pracownika, wiadomo natomiast, że każda umowa o pracę musi zawierać następujące elementy: określać strony umowy (pracodawcę i osobę pracownika), rodzaj umowy (na czas określony/nieokreślony), datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, a w szczególności: rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia (premie, dodatki, podstawowa pensja), wymiar czasu pracy oraz termin rozpoczęcia pracy. Umowa o pracę na zastępstwo może być poprzedzona umową o pracę na czas próbny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć na Majorce?

Doskonały klimat, rozwinięta infrastruktura turystyczna, fascynujące widoki, urokliwe miasteczka i ciekawe zabytki. Majorka to wymarzone miejsce na wakacje. Podpowiadamy, czego nie wolno pominąć, odkrywając uroki hiszpańskiej wyspy.

Jak robić zdjęcia ślubne w plenerze?

Od pewnego czasu daje się zauważyć niesamowity progres w fotografii ślubnej. Odchodzi się od studyjnych fotografii, gdzie para młoda pozuje na malowanych tłach, przy kolumienkach czy innych rekwizytach.

Zobacz też

Ciasto Stefania, Stefanka – przepis

Jedliście Stefanię? A Stefankę? Miłośników domowych wypieków nie zdziwi pytanie, a jedynie naprowadzi na pomysł ponownego przyrządzenia ciasta o wdzięcznym żeńskim imieniu, kojarzącym się z ciocią podającą swoim siostrzeńcom lub bratankom kawałki pysznego ciasta w trakcie rodzinnego spotkania.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: