Dokumenty Umowa o pracę na czas określony - wzór

Umowa o pracę na czas określony – wzór

-

Umowa o pracę powinna zostać zawarta na piśmie. Nie ma ściśle określonej formy dla takiej umowy, wiadomo natomiast, że każda umowa o pracę musi zawierać następujące elementy: określać strony umowy (pracodawcę i osobę pracownika), rodzaj umowy (na czas określony/nieokreślony), datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, a w szczególności: rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia (premie, dodatki, podstawowa pensja), wymiar czasu pracy oraz termin rozpoczęcia pracy. Zawarcie umowy o pracę na czas określony oznacza, że stosunek pracy wygasa z dniem wskazanym w umowie.

Zgodnie z treścią art. 33 Kodeksu pracy, przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony umowy mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Jednocześnie, by chronić pracownika przed celowym unikaniem zawarcia przez pracodawcę umowy na czas nieokreślony wprowadzono zapis w ustawie, który mówi, że w przypadku, gdy dany pracodawca i pracownik dwukrotnie zawarli już umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy (a przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca) – zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony z mocy prawa jest równoznaczne w skautach z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – informacje

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) jest instytucją zabezpieczającą interesy osób ubezpieczonych. Zapewnia sprawność funkcjonowania rynku ubezpieczeń.

Modne rajstopy na jesień i zimę

Wydawałoby się, że trudno mówić o trendach w dziedzinie tak wąskiej jak rajstopy. Nic bardziej mylnego.

Zobacz też

Ogórki szklarniowe – sadzenie, uprawa, pielęgnacja

Ogórki pochodzą z Indii, gdzie występują jako roślina dzika. Są to rośliny obcopylne, zapylenia dokonują zazwyczaj pszczoły. Dużym plusem owoców ogórków jest to, że możemy je spożywać w różnych fazach rozwoju, na surowo i w postaci przetworów. Zawierają dużo, bo ok. 96% wody, przez co są bardzo soczyste. Cenimy je przede wszystkim ze względu na walory smakowe oraz zawartość witamin i soli mineralnych. Są źródłem potasu, wapnia, sodu, żelaza, fosforu, siarki, chloru i krzemu.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: