Dokumenty Umowa sprzedaży - wzór

Umowa sprzedaży – wzór

-

Zgodnie z przepisem art. 535 Kodeksu cywilnego, przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

Każda umowa sprzedaży powinna zawierać zwłaszcza wskazanie: stron umowy sprzedaży (sprzedającego i kupującego), opis przedmiotu sprzedaży – zwłaszcza parametry przedmiotu oraz cechy charakterystyczne, cenę wyrażoną w pieniądzu. Przedmiotem umowy sprzedaży mogą być: prawo własności rzeczy, energia, zbywalne prawa (np. wierzytelności) oraz kompleksy składające się z rzeczy i praw – takie jak np. spadek czy też przedsiębiorstwo.

Należy wskazać, że nie każda umowa sprzedaży powinna mieć określoną formę – decydują o tym przepisy szczególne, np. w przypadku sprzedaży nieruchomości zastrzegające formę aktu notarialnego pod rygorem nieważności lub też wola stron umowy. Jeżeli strony przyjmują formę pisemną pod rygorem nieważności – należy jej przestrzegać dokonując zmian w umowie lub składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Niezależnie od powyższego, dla celów dowodowych – warto jest zawrzeć umowę sprzedaży na piśmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

MMA – co to jest, na czym polega?

MMA, a więc mieszane sztuki walki zyskują sobie w naszym kraju coraz większą popularność, a największy w Polsce turniej – Konfrontacje Sztuk Walki przyciągają przed telewizory coraz większą widownię, zwłaszcza od czasu debiutu Mariusz Pudzianowskiego w tej dyscyplinie sportu. Czym dokładnie są mieszane sztuki walki?

Ambient marketing – co to jest?

Każdy z nas, nawet małe dziecko wie, albo przynajmniej kojarzy czym jest marketing. Nie każdy musi zagłębiać się w rodzaje marketingów, wielu jednak ciekawość jakimi prawami rządzi się reklama, czy tez poszukiwanie jej nowych opcji dla swojej firmy, prowadzi do szukania pojęć. Jedną z form marketingu jest właśnie ambient. Oznacza wszelkie formy niestandardowych działań. Marketing szeptany, internetowy, partyzancki, wirusowy, mailing, i wiele innych form wychodzących poza kanwę klasycznych działań marketingowych.

Zobacz też

Jak alkohol wpływa na wygląd?

Imprezka za imprezką, tańce, hulanki, swawole. Na każdej błyszczysz cudowną kreacją i powalasz poczuciem humoru. Potem leżysz jak dętka i nie masz siły na figle. Twoim kompanem zostaje koc i kubek gorącej herbaty. Prosty związek przyczynowo-skutkowy.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: