Co kupić dziecku do szkoły?

Zakupy    
ocena

Zanim udamy się na zakupy powinniśmy na kartce spisać najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą się przydać dziecku w szkole. Warto skupić się jedynie na niezbędnych przyborach, a o resztę zapytać nauczyciela prowadzącego.

Co kupić dziecku do szkoły?

photoxpress.com

Jeżeli chodzi o podręczniki, lepiej wstrzymać się z zakupem, jeżeli nie mamy jeszcze potwierdzenia od wychowawcy klasy, jakim programem edukacyjnym będzie prowadzona klasa dziecka.  Z reguły na początku roku szkolnego nauczyciel podaje dzieciom listę potrzebnych podręczników i zeszytów ćwiczeń, dlatego warto poczekać z zakupem książek. Na pewno przydatne okażą się takie przybory jak: kredki zwykłe, pastelowe, dwa długopisy, pióro, dwa ołówki, gumka do mazania, strugaczka, nożyczki, pędzle oraz farby plakatowe. Do tego warto zakupić przynajmniej dwa bloki techniczne oraz rysunkowe, papiery kolorowe – jeden zwykły i drugi samoprzylepny, klej w sztyfcie, bibułę w różnych kolorach, plastelinę oraz modelinę, jak również zeszyty w linie i kratkę. Na pewno przydadzą się też kolorowe flamastry lub pisaki.

Jeżeli dziecko nie ma tornistra, należy kupić odpowiednio usztywniony i proporcjonalny do budowy ciała dziecka. Ważne, aby plecak podobał się dziecku. Równie ważny jest zakup obuwia na zmianę, dobrze, aby buty były odpowiednio wyprofilowane do stopy dziecka oraz nie powodowały wad postawy. Warto również nabyć worek na buty, aby dziecko nie nosiło ich w tornistrze, gdyż to tylko dodatkowe obciążenie dla i tak już przeciążonych pleców malca. 

Planując zakupy dla dziecka przemyślmy ich niezbędność i zakupmy to, co najistotniejsze. Nie martwmy się, po kilku pierwszych dniach w szkole lista potrzebnych rzeczy wydłuży się z pewnością, dlatego warto się wstrzymać, gdyż jak wiemy wyprawka dla dziecka do szkoły do tanich nie należy, wiec szkoda, aby coś okazało się zupełnie niepotrzebne.

Dodalibyście coś do naszej listy? Jeśli o czymś zapomnieliśmy, to koniecznie dajcie znać!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 5 =