Czy warto kupić Polaroid?

Zakupy    
ocena

Polaroid niepodzielnie panował w czasach analgowych, kiedy profesjonaliści korzystali z niego robiąc wglądówki, na których oceniali ekspozycję, kolorystykę i kompozycję kadru zanim zarejestrowali obraz na materiale światłoczułym, takim jak slajd czy negatyw. Od razu widzieli wyniki swoich działań. Zdjęcia robione Polaroidem noszą znamiona unikatowości, ponieważ nie można ich powielić, tak jak w przypadku negatywu czy pliku cyfrowego. Każde zdjęcie zrobione Polaroidem było wyjątkowe.

Czy warto kupić Polaroid?

sxc.hu

Obecnie coraz trudniej kupić zarówno aparat Polaroida (mówię, oczywiście, o aparacie na film do zdjęć natychmiastowych) jak i film do niego, który nigdy nie należał do najtańszych materiałów, na których można rejestrować obraz. Poza tym, w dobie fotografii cyfrowej robienie wglądówek Polaroidem, kiedy dokładnie to samo możemy zrobić każdym aparatem cyfrowym a nawet niektórymi modelami telefonów komórkowych wyposażonych w lepszy aparat, właściwie mija się z celem. Wydaje mi się, że czasy Polaroida dawno już minęły, niemniej należy potraktować go jako wycinek historii fotografii, który przez lata służył zawodowcom. Dla zainteresowanych, na aukcjach internetowych można kupić kultowy model za około 100 zł.

Oczywiście, Polaroid, produkuje także inne aparaty, zarówno analogowe, jak i cyfrowe. I chociaż, w zdecydowanej większość modeli, jego produkty przeznaczone są dla masowego odbiorcy, to Polaroid produkuje także aparaty dla profesjonalistów.

polaroid cenasxc.hu

Jednakże, bez względu na jego zasługi na polu fotografii i trwałe miejsce w historii, dzisiaj Polaroid może być rozpatrywany jedyne w kategorii „gadżet” lub „zabytek”.

A co Wy myślicie na ten temat? Warto? Podzielcie się opiniami.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =