Czy warto kupować tanie produkty?

Zakupy    
ocena

Czy ktokolwiek zastanawiał się kiedyś, czy niska cena towaru nie jest jednoznaczna z jego niską jakością? Czy tylko drogie, ekskluzywne produkty mają kojarzyć się z solidnością i wytrzymałością? Zatem czy to co kupujemy tanio z całą pewnością jest kiepskie, źle działa i zapewne szybko się zepsuje? Niekoniecznie.

Czy warto kupować tanie produkty?

freedigitalphotos.net

Któż z nas nie rzucał się z obłędem w oczach do sklepów, kiedy rozpoczynały się sezonowe wyprzedaże i wiele ze znajdujących się w sklepach towarów można było zakupić po naprawdę okazyjnych i niskich cenach. Tego rodzaju obniżki są bowiem rarytasem dla każdego, kto nie lubi przepłacać i woli zaczekać na czas, kiedy ten sam towar będzie zdecydowanie tańszy.
   
Bardzo często wysoka cena zależy od tego jakiej firmy są określone produkty. Najprawdopodobniej produkt o tych samych parametrach, ale pochodzący od różnych producentów, będzie działał tak samo bez względu na to czy wykonany zostanie przez nieznaną firmę czy też będzie to urządzenie znanej i szanowanej marki. Wielokrotnie w takich przypadkach płacimy bowiem za samą markę i to dość duże pieniądze, z którymi jakość produktu niestety nie zawsze idzie w parze.
   
Jednak zdarza się również inaczej. Markowe, wysokiej jakości produkty, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z drogim i kupowanym zwykle raz na kilkanaście lat sprzętem RTV bądź AGD, działają zwykle lepiej i dłużej, ponieważ firmy te zdobyły swoją sławę i renomę właśnie dzięki solidnemu i fachowemu wykonaniu, a w przypadku ewentualnych usterek - które przecież  pojawiają się przy każdym użytkowaniu - także dzięki szybkiemu i sprawnemu serwisowi naprawczemu. Dlatego też aby utrzymać swoją wysoką pozycję na rynku muszą bezwzględnie przestrzegać pewnych przez lata wyrobionych już standardów, aby wciąż zachęcać i przyciągać do siebie nowych klientów.
   
Bardzo często zdarza się, że kupując tanie produkty, przekonujemy się, że ich wydajność jest niższa, a jakość gorsza. Dotyczy to nie tylko produktów spożywczych, choćby tych firmowanych przez dany supermarketu, ale także odzieży, obuwia, kosmetyków czy innego sprzętu. Tanie i ładne buty po krótkim czasie mogą zacząć wykazywać cechy pewnej niedokładności, mogą szybciej ulegać zniszczeniu, a zimowe buty mogą wcale nie grzać. Podobnie sytuacja wygląda z kosmetykami. Najtańszy na sklepowej półce dezodorant może wyparować z naszego ubrania czy ciała już po kilkunastu minutach, żel pod prysznic może okazać się mało wydajny, a tanie chusteczki higieniczne twarde i szorstkie.
   
Niestety świat zawsze był skonstruowany w ten sposób, że ceną za dobry i solidny produkt kupowany tylko raz, ale na długie lata, była właśnie jego cena, zwykle nie najniższa.

Kupujecie tanie produkty? A może bardziej niż cena liczy się dla Was jakość danego towaru?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =