Zakupy Czy warto kupować tanie produkty?

Czy warto kupować tanie produkty?

-

Któż z nas nie rzucał się z obłędem w oczach do sklepów, kiedy rozpoczynały się sezonowe wyprzedaże i wiele ze znajdujących się w sklepach towarów można było zakupić po naprawdę okazyjnych i niskich cenach. Tego rodzaju obniżki są bowiem rarytasem dla każdego, kto nie lubi przepłacać i woli zaczekać na czas, kiedy ten sam towar będzie zdecydowanie tańszy.

Bardzo często wysoka cena zależy od tego jakiej firmy są określone produkty. Najprawdopodobniej produkt o tych samych parametrach, ale pochodzący od różnych producentów, będzie działał tak samo bez względu na to czy wykonany zostanie przez nieznaną firmę czy też będzie to urządzenie znanej i szanowanej marki. Wielokrotnie w takich przypadkach płacimy bowiem za samą markę i to dość duże pieniądze, z którymi jakość produktu niestety nie zawsze idzie w parze.

Jednak zdarza się również inaczej. Markowe, wysokiej jakości produkty, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z drogim i kupowanym zwykle raz na kilkanaście lat sprzętem RTV bądź AGD, działają zwykle lepiej i dłużej, ponieważ firmy te zdobyły swoją sławę i renomę właśnie dzięki solidnemu i fachowemu wykonaniu, a w przypadku ewentualnych usterek – które przecież pojawiają się przy każdym użytkowaniu – także dzięki szybkiemu i sprawnemu serwisowi naprawczemu. Dlatego też aby utrzymać swoją wysoką pozycję na rynku muszą bezwzględnie przestrzegać pewnych przez lata wyrobionych już standardów, aby wciąż zachęcać i przyciągać do siebie nowych klientów.

Bardzo często zdarza się, że kupując tanie produkty, przekonujemy się, że ich wydajność jest niższa, a jakość gorsza. Dotyczy to nie tylko produktów spożywczych, choćby tych firmowanych przez dany supermarketu, ale także odzieży, obuwia, kosmetyków czy innego sprzętu. Tanie i ładne buty po krótkim czasie mogą zacząć wykazywać cechy pewnej niedokładności, mogą szybciej ulegać zniszczeniu, a zimowe buty mogą wcale nie grzać. Podobnie sytuacja wygląda z kosmetykami. Najtańszy na sklepowej półce dezodorant może wyparować z naszego ubrania czy ciała już po kilkunastu minutach, żel pod prysznic może okazać się mało wydajny, a tanie chusteczki higieniczne twarde i szorstkie.

Niestety świat zawsze był skonstruowany w ten sposób, że ceną za dobry i solidny produkt kupowany tylko raz, ale na długie lata, była właśnie jego cena, zwykle nie najniższa.

Kupujecie tanie produkty? A może bardziej niż cena liczy się dla Was jakość danego towaru?

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak hodować pieczarki w domu?

Jeżeli w swej karierze ogrodniczej chcemy spróbować czegoś nowego, a jednocześnie mieć 100% pewności powodzenia, powinniśmy zainteresować się amatorską uprawą pieczarek. Możemy się nią zajmować w okresie zimowym, musimy jedynie dysponować pomieszczeniem, w którym temperatura oscyluje w granicach 11-20 st. C. Nie jest istotna dostępność słońca, zatem swoją pieczarkarnię możemy założyć nawet w piwnicy.

Ile można zarobić na obligacjach?

Zysk z inwestycji w obligacje zależny jest od wielu zmiennych. Wpływ na jego wysokość mają rodzaje zakupionych obligacji (korporacyjne, czy skarbowe), jak również sposób naliczania odsetek (zmienny lub stały).

Zobacz też

Lęk przed pobieraniem krwi, zastrzykami – objawy, jak pokonać?

Wizyta u lekarza, podczas której ma zostać pobrana nam krew, nie nastraja optymistycznie. Wiele osób odczuwa niepokój i niechęć na widok igły. Nic w tym dziwnego – pobieranie krwi nie należy do najprzyjemniejszych. O ile jedni z nas tłumaczą sobie, że to tylko jedno ukłucie i po sprawie, o tyle dla niektórych osób kontakt z igłą może powodować prawdziwy, paniczny lęk.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: