Jak założyć konto na Allegro?

Zakupy    
ocena

Serwis aukcyjny allegro to prawdziwy potentat na polskim rynku, który zdołał oprzeć się nawet takiemu światowemu gigantowi jak eBay. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest to pierwszy tego typu i działający na tak szeroką skalę serwis aukcyjny w naszym kraju. Charakteryzuje go prostota i bezpieczeństwo działania, więc nie dziwi fakt, że skupia on kilka milionów zarejestrowanych użytkowników, do których możesz dołączyć także Ty. Zakładanie konta na allegro.pl jest bardzo proste, a poniżej możecie znaleźć sposób jak to zrobić.

Jak założyć konto na Allegro?

photoxpress.pl

1. Najpierw wejdź na stronę allegro.pl i zapoznaj się z bardzo przejrzystym poradnikiem, wyjaśniającym zasady korzystania z serwisu, który możesz znaleźć po kliknięciu na odnośnik – „Jak korzystać?”. Po lekturze poradnika wróć na stronę główną (allegro.pl) i kliknij na przycisk – „Zarejestruj się”, który znajduje się koło wspomnianego poradnika.

serwis aukcyjny Allegro


2. W kolejnym oknie Twoim zadaniem jest wypełnienie zamieszczonego tam formularza rejestracji, w którym koniecznie trzeba podać prawdziwe dane osobowe, m.in.: imię i nazwisko, adres, a także e-mail. Jeśli nie masz jeszcze własnego e-maila  TUTAJ znajdziesz sposób jak go założyć. Po uzupełnieniu wszystkich danych i zaznaczeniu opcji, że zapoznałeś się z regulaminem działania serwisu, kliknij – Dalej.

Rejestracja konta, wypełnianie formularza


3. Wówczas serwis poinformuje Cię o wysłaniu wiadomości e-mail na podany wcześniej adres, w którym opisane są dalsze kroki zakładania konta.

Rejestracja, odbierania maila

4. W otrzymanym mailu znajduje się specjalny link, który służy do potwierdzenia rejestracji, co można zrobić nie później niż przed 72 godzinami od otrzymania linka. Aby przejść do kolejnego etapu rejestracji, kliknij na link w wiadomości e-mail otrzymanej z allegro. Wówczas zostaniesz przeniesiony z powrotem do serwisu allegro, gdzie Twoim zadaniem będzie uzupełnienie kolejnego formularza (według instrukcji) i podanie m.in. własnej nazwy użytkownika i hasła, które następnie warto zapisać na kartce papieru i zachować. Po uzupełnieniu danych klikamy po raz kolejny na Dalej.

Formularz, nazwa użytkownika, hasło

5. Jeśli zrobiłeś wszystko prawidłowo, Twoim oczom powinno ukazać się poniższe okno.

Formularz, kończenie rejestracji

6. Teraz pozostaje tylko pełna aktywacja konta. Można to zrobić na dwa sposoby. Albo poprzez wybranie rachunku banku z którego się będzie korzystać (z listy poniżej) i przelanie na podane przez allegro konto, najmniejszej możliwej kwoty 1.01zł, która i tak zostanie Ci zwrócona.

Wybór banku, przelew

7. Możliwe jest też wybranie tradycyjnego sposobu aktywacji. Aby to zrobić należy nie zwracać uwagi na powyższą listę kont i przejść na sam dół strony, gdzie można znaleźć zakładkę – Zamawianie kodu aktywacji, który zostanie przesłany pocztą na wskazany adres. Po jego otrzymaniu, należy postąpić zgodnie z instrukcją zawartą w liście, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z pełni usług serwisu allegro.

Allegro, kod aktywacyjny

Dlaczego wybraliście ten serwis aukcyjny? Jak często kupujecie i sprzedajecie coś przez Internet?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =