Jaką konsolę kupić?

Zakupy    
ocena

Nie każdy ma czas, by na dłużej przysiąść przy komputerze, zainstalować ulubioną grę i siedzieć przy niej na niewygodnym krześle. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą konsole, które oferują podobną rozrywkę w dużo przyjemniejszej formie. Tylko na którą konsolę się zdecydować?

Jaką konsolę kupić?

sxc.hu

Pod uwagę bierzemy oczywiście tylko najważniejsze z nich - resztą nie ma sensu zawracać sobie głowy. Na rynku królują aktualnie konsole Microsoftu - Xbox 360, Sony - Playstation 3 oraz Nintendo - Wii. Ostatnią opcję odrzucamy od razu, gdyż innowacyjny kontroler wykrywający ruch został wprowadzony także u konkurencji.

Xbox 360 jest łatwy w obsłudze oraz posiada bardzo wygodne pady (kontrolery, przy pomocy których gramy w poszczególne tytuły). Wychodzą na niego wszystkie najważniejsze produkcje ze świata gier, tak więc nic nas nie omija. Także rozgrywka przez Internet jest przyjemna, wystarczy wykupić specjalny abonament, by cieszyć się pełnoprawnym dostępem do szeregu opcji. Oczywiście dla leniwych przygotowany został także specjalny sklep, w którym możemy zakupić elektroniczne wydania interesujących nas gier. Najnowsze edycje konsoli opatrzone sloganem „Slim” są eleganckie oraz ciche podczas pracy, tak więc idealnie wpasują się do naszego salonu. Dzięki zestawowi Kinect jesteśmy w stanie sterować w grach za pomocą tylko i wyłącznie własnego ciała - jest to zatem doskonała zabawa dla całej rodziny.

Playstation 3 w zasadzie nie odbiega zbytnio od Xboxa 360, jednak posiada kilka mniej ciekawie rozwiązanych opcji. Pady są wygodne, jednak w bezpośrednim pojedynku wygrywa kontroler Xboxa 360. Drugą sprawą jest cena gier - te na Playstation 3 czasami mogą być trochę droższe od ich Microsoftowych odpowiedników. Co prawda gra przez Internet jest darmowa, jednak ostatnie wydarzenia z hakerami w roli głównej przekonały cały świat, iż system ten nie jest tak bezpieczny, jakby się mogło wydawać. Zestaw Playstation Move imituje kontrolery używane w konsoli Nintendo Wii. Przy pomocy specjalnej różdżki sterujemy postaciami widocznymi na ekranie - system ten jest jednak trochę niedokładny, tak więc przyjemność z gry może być zachwiana.

A jaką konsolę Wy byście polecili? Na czym teraz gracie? Dajcie znać.

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =