Jaką walizkę kupić?

Zakupy    
ocena
Wyprawa na urlop wiąże się z koniecznością umiejętnego zapakowania bagażu. Jeżeli wybieramy się na wycieczkę samochodem, nie ograniczają nas żadne restrykcje dotyczące gabarytów czy wagi bagażu, a jedynie rozmiary bagażnika. Inaczej sprawa wygląda w przypadku podróży samolotem, autokarem czy pociągiem. Tutaj nie możemy sobie pozwolić na niedozwolony nadbagaż, a przewożenie naszych pakunków w lukach rodzi konieczność zabrania ze sobą solidnej i praktycznej walizki. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

Jaką walizkę kupić?

sxc.hu

Bez względu na to, czy pakowanie jest dla nas długo wyczekiwanym rytuałem, czy przykrą koniecznością, warto jest postawić na solidnie wykonaną walizkę. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę m.in. na jej pojemność. Tutaj do wyboru mamy te o pojemności 30/40 litrów (odpowiednie na kilkudniowy wyjazd, a ponadto spełniające zazwyczaj wymagania dotyczące bagażu podręcznego), 60/70 litrów (tj. typowa walizka średnich rozmiarów ) i 90/120 litrów (spakować się do niej może nawet kilka osób).

Kolejną istotną cechą dobrej walizki jest jej praktyczność. Na pewno warto wybrać bagaż, który oprócz głównej przegrody ma też dodatkowe kieszonki, pokrowce i zamki. Szczególne przydatne są zewnętrzne kieszenie, gdzie trzymać możemy rzeczy, do których konieczny jest łatwy i szybki dostęp. Nie zapomnijmy też o sprawdzeniu, czy walizka posiada wygodne i solidne kółka umożliwiające łatwe przemieszczanie się z nią po różnych powierzchniach. Walizki czterokołowe poleca się do bagaży o większej pojemności, te o dwóch kółkach sprawdzą się zwłaszcza przy manewrowaniu po niekoniecznie równych powierzchniach.

Wybierając walizkę należy zwrócić też uwagę na jej wagę. Ta z kolei w dużej mierze zależy od materiału, z którego wykonany jest produkt. Walizka plastikowa stanowi lepszą ochronę przed zabrudzeniem, wilgocią i uszkodzeniem znajdujących się w niej przedmiotów, jednak jest cięższa od tej wykonanej z materiału. Zaletą tej ostatniej jest możliwość swobodnego regulowania jej rozmiarów  w zależności od objętości bagażu.

Przed zakupem walizki należy zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy z niej korzystać. Jeżeli mają to być głównie wyjazdy na urlop, warto wybrać bagaż o charakterystycznym wzorze, dzięki czemu łatwo odnajdziemy go na lotniskowej taśmie a także wśród innych walizek umieszczonych w luku autobusowym.

UWAGA!
Jeżeli podróżujemy najczęściej tylko z bagażem podręcznym, wybierzmy produkt o gabarytach spełniających wymagania linii lotniczych. Bez względu jednak na rozmiary, kolory czy materiał wykończeniowy, walizka musi być przede wszystkim solidna, aby mogła nam służyć przez lata i dobrze chronić przedmioty, które do niej spakujemy.

Jak najczęściej podróżujecie - z bagażem czy bez bagażu (z bagażem podręcznym) i kupujecie niezbędne rzeczy na miejscu? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =