Jakie buty do szkoły?

Zakupy    
ocena

Zakup odpowiednich butów dla dziecka jest znaczącą sprawą dla jego rozwoju fizycznego. Pamiętajmy, iż dziecko przez cały czas rośnie i rozwija się fizycznie, dlatego dobrze dobrane obuwie pomoże w prawidłowy sposób kształtować jego stopy.

Buty których dziecko będzie używało na co dzień powinny być przede wszystkim wygodne i dopasowane do wielkości stóp dziecka. Nie mogą być za ciasne, uciskać bądź spadać ze stóp. Dobrze, aby buty były troszkę większe, ale nie mogą być zbyt luźne, gdyż będą wykrzywiać nóżki dziecka. Przede wszystkim buty powinny być dobrze wyprofilowane, aby nie powodować zniekształceń stóp. Najlepiej, aby były wykonane ze skóry naturalnej, gdyż zapewnia ona dobrą przepuszczalność powietrza i stopa nie poci się tak bardzo, jak w butach wykonanych ze sztucznych surowców, co w konsekwencji prowadzi do bolesnych otarć.

Buty powinny sięgać kostek dziecka, by delikatnie usztywniać nogi, co będzie zapobiegać urazom. Zarówno buty letnie, jak i zimowe powinny być w miarę lekkie, nie mogą zbytnio obciążać stóp dziecka. Dobór zimowych butów jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla rodziców, gdyż muszą zapewniać dziecku nie tylko komfort i stabilność przy śliskich nawierzchniach, ale powinny być ciepłe. Na pewno nie mogą być zbyt masywne i ciężkie. Poza dopasowaniem butów, rodzice powinni pamiętać, że buty, w których dziecko ma chodzić na co dzień muszą się mu podobać, wszyscy bowiem decydujemy się na zakup czegokolwiek biorąc pod uwagę przede wszystkim wygląd zewnętrzny danej rzeczy.

Dobór obuwia jest znaczącą sprawą, która ma duży wpływ na odpowiedni rozwój fizyczny dziecka. Źle dobrane buty mogą być przyczyną deformacji stóp, różnego rodzaju wykrzywień, prowadzących do wad postawy. Dlatego tak ważne jest, aby nie kupować dziecku butów „na oko”, ale zabierać dziecko na zakupy i dbać o to, by nowe buty były dobrze wyprofilowane oraz dopasowane do stopy dziecka.

A Wy jakie buty kupiliście/ zamierzacie kupić do szkoły swojemu dziecku? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =