Jakie krzesełko do karmienia?

Zakupy    
ocena

Większość rodziców, których pociechy rozpoczynają przygodę z rozszerzaniem diety, decydują się na zakup specjalnego krzesełka. Jest to wygodny mebelek umożliwiający swobodne karmienie dziecka. Oczywiście podstawowym warunkiem powinna być stabilna pozycja siedząca maluszka. Nie należy więc przyspieszać sadzania niemowlaka w takim krzesełku. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy zakupie mebelka?

Jakie krzesełko do karmienia?

photoxpress.com

Przede wszystkim powinniśmy kierować się wygodą i funkcjonalnością. Nawet jeśli kolor krzesełka nie będzie nam odpowiadał, ważniejsza jest swobodna obsługa. Sklepy oferują tak wiele modeli, że trudno o dobry wybór. Bardzo duża jest sama rozpiętość cenowa oraz typy krzesełek - od najprostszych drewnianych, przez mebelki przykręcane do dużego stołu, do krzesełek składanych z wieloma funkcjami.

W pierwszej kolejności należy rozważyć zasoby mieszkaniowe - na jak duży nowy mebelek możemy sobie pozwolić. W małych mieszkaniach bardziej sprawdzą się krzesełka składane. Wtedy warto jest sprawdzić ich stelaż, czyli metalową konstrukcję. Powinny cechować go: stabilność, lekkość i łatwość składania. Koniecznie trzeba upewnić się czy mebelek wytrzyma wiercenie się szkraba i próby wychylania się.

Ważne w krzesełku jest pokrycie. Pamiętajmy, że podczas karmienia, także starszego dziecka, dość często kawałki jedzenia lub sok lądują wokół malucha. Pokrycie powinno więc umożliwić bezproblemowe czyszczenie. O ile przyjemniejsze od szorowania plam po każdym jedzeniu jest szybkie przetarcie ściereczką. Złudnym rozwiązaniem są pokrowce, które należy zdejmować i prać. Dziecko je codziennie kilka razy, więc także pranie musiałoby być częste.

Przy zakupie krzesełka warto jest kierować się również wyglądem siedziska. Najlepsze jest dość szerokie, umożliwiające wygodną pozycję również starszemu dziecku. W niektórych wariantach możliwajest opcja regulacji oparcia. Potrzebne są również zabezpieczenia w postaci zapinanych pasów lub boczne barierki. W przypadku dołączonych kółek konieczny jest wariant ich zabezpieczenia, aby maluch nie suwał się w krzesełku.

Ważny jest również blat. Powinien być szeroki, wygodny, z zagłębieniem na kubek i lekko podniesionymi bokami, aby malec nie zrzucał swoich naczyń. Nie zaszkodzi upewnić się czy na pewno powierzchnia blatu umożliwi łatwe czyszczenie.

O jakości i bezpieczeństwie krzesełka do karmienia zapewnia posiadany przez mebelek atest.

Na przede wszystkim zwracalibyście uwagę kupując krzesełko do karmienia? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =