Zakupy Jakie krzesełko do karmienia?

Jakie krzesełko do karmienia?

-

Przede wszystkim powinniśmy kierować się wygodą i funkcjonalnością. Nawet jeśli kolor krzesełka nie będzie nam odpowiadał, ważniejsza jest swobodna obsługa. Sklepy oferują tak wiele modeli, że trudno o dobry wybór. Bardzo duża jest sama rozpiętość cenowa oraz typy krzesełek – od najprostszych drewnianych, przez mebelki przykręcane do dużego stołu, do krzesełek składanych z wieloma funkcjami.

W pierwszej kolejności należy rozważyć zasoby mieszkaniowe – na jak duży nowy mebelek możemy sobie pozwolić. W małych mieszkaniach bardziej sprawdzą się krzesełka składane. Wtedy warto jest sprawdzić ich stelaż, czyli metalową konstrukcję. Powinny cechować go: stabilność, lekkość i łatwość składania. Koniecznie trzeba upewnić się czy mebelek wytrzyma wiercenie się szkraba i próby wychylania się.

Ważne w krzesełku jest pokrycie. Pamiętajmy, że podczas karmienia, także starszego dziecka, dość często kawałki jedzenia lub sok lądują wokół malucha. Pokrycie powinno więc umożliwić bezproblemowe czyszczenie. O ile przyjemniejsze od szorowania plam po każdym jedzeniu jest szybkie przetarcie ściereczką. Złudnym rozwiązaniem są pokrowce, które należy zdejmować i prać. Dziecko je codziennie kilka razy, więc także pranie musiałoby być częste.

Przy zakupie krzesełka warto jest kierować się również wyglądem siedziska. Najlepsze jest dość szerokie, umożliwiające wygodną pozycję również starszemu dziecku. W niektórych wariantach możliwajest opcja regulacji oparcia. Potrzebne są również zabezpieczenia w postaci zapinanych pasów lub boczne barierki. W przypadku dołączonych kółek konieczny jest wariant ich zabezpieczenia, aby maluch nie suwał się w krzesełku.

Ważny jest również blat. Powinien być szeroki, wygodny, z zagłębieniem na kubek i lekko podniesionymi bokami, aby malec nie zrzucał swoich naczyń. Nie zaszkodzi upewnić się czy na pewno powierzchnia blatu umożliwi łatwe czyszczenie.

O jakości i bezpieczeństwie krzesełka do karmienia zapewnia posiadany przez mebelek atest.

Na przede wszystkim zwracalibyście uwagę kupując krzesełko do karmienia? Podzielcie się opiniami.

Anna Chmielewska

Anna Chmielewska – pedagog szkolny, trener szybkiego czytania oraz – przez pewien czas – nauczyciel wspierający w integracyjnym oddziale zerowym. Dodatkowo ukończyła studia z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej. Współpracowała z jednym z serwisów edukacyjnych, pisząc artykuły dla rodziców oraz tworząc karty pracy dla maluchów i uczniów.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od zawsze lubiłam pomagać. Czynnie angażowałam się w działania woluntarystyczne, zwłaszcza w  pomoc rodzinom z problemem alkoholowym. Po studiach rozpoczęłam pracę w szkole i tak zostało do dziś. Obecnie pracuję w szkole z oddziałami integracyjnymi, co jest dodatkowym wyzwaniem dla pedagoga. Lubię to, co robię, ale jednocześnie szukam nowych wyzwań. Jako trener szybkiego czytania poszerzam możliwości ludzkiego mózgu, a pisząc artykuły w serwisach, dzielę się tym, co wiem.

Odskocznią od życia zawodowego są dla mnie książki oraz zacisze domowe, zapach namiętnie pieczonych ciast i aromat świeżo zaparzonej kawy. No i rozmowy przy stole – o marzeniach, pragnieniach i nadziejach.

Od kilku miesięcy odnajduję szczęście w macierzyństwie, w odkrywaniu świata przez cudowną małą istotkę. Życie nabiera  innej jakości, już nie trzeba tak się śpieszyć...

Pisanie jest dla mnie pasją, zamykaniem w słowa własnych doświadczeń, wiedzy i myśli. Jest spotkaniem z czytelnikami, ale też z samą sobą...

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co można zobaczyć za darmo w Barcelonie?

Zwiedzanie europejskich miast nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wystarczy, że umiejętnie wykorzystasz wiedzę na temat bezpłatnych atrakcji turystycznych, które te miejsca oferują. Dowiedz się, co możesz zobaczyć za darmo w stolicy Katalonii, Barcelonie.

Wędliny – jak podawać?

Wędliny powinno się kroić na cienkie plastry. Serwuje się je z sosami, musztardą lub majonezem. Wędliny można podać na kanapkach. Wówczas powinny być ozdobione innymi składnikami, np. warzywami, żółtym serem, sałatą. Dłuższe plasterki zawija się lub ucina. Talerz z kanapkami powinien stać na środku stołu, aby każdy mógł sięgnąć po kromkę.

Zobacz też

Szkolenia dla studentów – po co, z czego?

Wydaje się, że do lamusa odchodzą czasy, gdy studia kojarzyły się okresem beztroskiej zabawy. Coraz częściej jest to etap przygotowywania gruntu pod swoją karierę zawodową. Studenci świadomi trudności traktują ten czas jako okres zdobywania wiedzy, która może im ułatwić znalezienie pracy po obronie pracy licencjackiej czy magisterskiej.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: