Kupowanie kosmetyków na Allegro

Zakupy    
ocena

Kupując w sieci, można trafić na podróbkę markowych produktów. W przypadku ubrań podczas takiej pomyłki straci się najwyżej kilka złotych. Jeśli jednak trafi się na podrobiony kosmetyk, konsekwencje jego używania mogą być o wiele bardziej poważne.

Kupowanie kosmetyków na Allegro

photoxpress.com

Często wrzucając w wyszukiwarkę „zakupy przez Internet”, można natknąć się na komentarze osób, które dały się nabrać na kupno podrobionego produkty. Proceder sprzedaży tego typu kosmetyków dotyczy szczególnie rzeczy markowych. Wiadomo, że w sklepach ich ceny są wysokie, więc niektórzy próbują zarobić na naiwności innych osób, sprzedają takie kosmetyki za ¼ realnej ceny.

Pierwszą więc zasadą kupowania przez Allegro jest uświadomienie sobie, że tusz do rzęs, który kosztuje w sklepie 160 zł nie będzie dostępny za 25 zł, ponieważ taka transakcja nie byłaby dla nikogo opłacalna. Co więcej, wiele osób, które prowadzi sprzedaż przez Allegro próbuje zarobić dodatkowo na przesyłce. Należy więc również zwracać uwagę, ile trzeba za nią zapłacić.

Inną kwestią jest logo marki. Często sprzedawcy przekręcają celowo jedną literę w nazwie firmy, żeby zmylić kupującego. Ten nie czytając zbyt dokładnie informacji na stronie, w rezultacie daje się nabrać i kupuje podrobiony kosmetyk. Należy więc czytać uważnie wszystko, co jest przekazane na aukcji. Jeśli nawet nie ma zbyt wielu danych,  to można kontaktować się ze sprzedawcą.

W przypadku kiedy nie wierzymy nawet w same słowa sprzedającego, można poprosić o kilka dokładniejszych zdjęć, na których będzie widać logo marki i jeszcze jedną ważną informację, mianowicie - datę ważności. Nie należy o niej zapominać, ponieważ często kosmetyki sprzedawane w sieci mogą być już przeterminowane i niezdatne do użycia.

Allegro kosmetyki Allegro.pl

Cennym źródłem informacji dla Allegrowicza są komentarze. Wystawiają je sami kupujący w oparciu o swoje doświadczenia. Jeśli więc wynika z nich, że sprzedawcy zaufało wiele osób, to można taki kosmetyk spokojnie zakupić. W przypadku jednak, gdy sprzedawca jest od miesiąca zarejestrowany i ma tylko kilka komentarzy, lepiej nie narażać się.

Nawet jeśli się kupi się już podróbkę, to można jeszcze spróbować dogadać się ze sprzedawcą. Napisać, że jeśli nie zwróci pieniędzy, to  w konsekwencji wystawi się mu negatywny komentarz. Jeśli pomimo starań sprzedawca nie odpowiada i nie chce ugodowo załatwić sprawy, można wystawić mu odpowiedni komentarz, dzięki któremu kolejna osoba zastanowi się, zanik kupi produkt na danej aukcji.

Kupujecie kosmetyki przez Internet czy tylko w sklepie stacjonarnym? Na co zwracacie uwagę?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =