Marka a jakość

Zakupy    
ocena

Markowe, drogie i wysokiej jakości produkty mają rzesze swoich wiernych zwolenników, których za żadne skarby świata nie przekonamy, że ten sam produkt, ale nie markowy i tańszy, będzie równie dobrze i prawidłowo działał. I czasami biorąc pod uwagę trwałość i wytrzymałość firmowych spodni czy butów nie trudno zrozumieć ich wybór. Jednak nawet robiąc zakupy w sprawdzonym firmowym sklepie należy zwrócić uwagę na jakość i wykonanie konkretnego przedmiotu, gdyż nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Marka a jakość

flickr.com

Bardzo często przywiązanie do markowych, ale jednocześnie droższych towarów związane jest z przywiązaniem do ich jakości, funkcjonalności i wytrzymałości. Ponadto zdaniem wielu klientów płacąc więcej za produkty markowe tak naprawdę oszczędzają, bo mają one lepszą jakość i są trwalsze, starczają na dłużej i z perspektywy czasu okazują się tańsze.

Jednak nawet robiąc zakupy w sklepie firmowym i wydawać by się mogło zaufanym, należy mieć oczy szeroko otwarte i szukać okazji, aby zapłacić mniej. Najlepszym sposobem na zapłacenie mniej w sklepie znanej i cenionej marki jest skorzystanie z wielu obniżek i promocji. Po pierwsze sklepy takie oferują swoim klientom naprawdę korzystne promocje, zakupy dwóch towarów w cenie jednego czy dodanie drugiego w połowie ceny. Ponadto właśnie w takich drogich na co dzień sklepach sezonowe wyprzedaże są rzeczywiście opłacalne. Obniżki cen są tam rzeczywiście widoczne i korzystne.

Po drugie, firmowe sklepy mają zwykle przewidzianą możliwość upustów cenowych z różnych powodów. Najlepszym przykładem będzie tutaj wcześniej zniszczone lub ubrudzone ubranie, który chcemy kupić. Markowe sklepy oferują wtedy zwykle spore obniżki, jednak trzeba się o nie upomnieć i odpowiednio zatroszczyć.

Sporym mankamentem robienia zakupów w drogich, firmowych sklepach jest ryzyko przepłacenia. Bardzo często za kupowane tam towary płacimy wysoką cenę tylko dlatego, że opatrzone są firmową metką i dają nam nie tylko większą gwarancję na ich trwałość i wysoką jakość, ale także pewien prestiż, który zyskujemy korzystając z nich. Poza tym bardzo często tego samego rodzaju produkty, jedynie wykonane przez inną firmę, są zdecydowanie tańsze i wcale nie zawsze jest to równoznaczne z ich gorszą jakością. Firmowe sklepy bowiem zbyt często korzystając ze swojej wysokiej pozycji i wyrobionej już na rynku renomy wytwarzają również produkty kiepskiej jakości i trwałości, przy tej samej wysokiej cenie, a w przypadku ewentualnych reklamacji z racji usterek lub wad, bronią się stwierdzeniem, że każdemu może zdarzyć się wpadka.

Dlatego warto mieć na uwadze, że zakupy w drogich, markowych sklepach nie zawsze są najlepszym i najkorzystniejszym wyborem, jakiego możemy dokonać.

Kupujecie markowe produkty? Co wpływa na Waszą decyzję o zakupie właśnie takiego towaru?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =