Zakupy Marka a jakość

Marka a jakość

-

Bardzo często przywiązanie do markowych, ale jednocześnie droższych towarów związane jest z przywiązaniem do ich jakości, funkcjonalności i wytrzymałości. Ponadto zdaniem wielu klientów płacąc więcej za produkty markowe tak naprawdę oszczędzają, bo mają one lepszą jakość i są trwalsze, starczają na dłużej i z perspektywy czasu okazują się tańsze.

Jednak nawet robiąc zakupy w sklepie firmowym i wydawać by się mogło zaufanym, należy mieć oczy szeroko otwarte i szukać okazji, aby zapłacić mniej. Najlepszym sposobem na zapłacenie mniej w sklepie znanej i cenionej marki jest skorzystanie z wielu obniżek i promocji. Po pierwsze sklepy takie oferują swoim klientom naprawdę korzystne promocje, zakupy dwóch towarów w cenie jednego czy dodanie drugiego w połowie ceny. Ponadto właśnie w takich drogich na co dzień sklepach sezonowe wyprzedaże są rzeczywiście opłacalne. Obniżki cen są tam rzeczywiście widoczne i korzystne.

Po drugie, firmowe sklepy mają zwykle przewidzianą możliwość upustów cenowych z różnych powodów. Najlepszym przykładem będzie tutaj wcześniej zniszczone lub ubrudzone ubranie, który chcemy kupić. Markowe sklepy oferują wtedy zwykle spore obniżki, jednak trzeba się o nie upomnieć i odpowiednio zatroszczyć.

Sporym mankamentem robienia zakupów w drogich, firmowych sklepach jest ryzyko przepłacenia. Bardzo często za kupowane tam towary płacimy wysoką cenę tylko dlatego, że opatrzone są firmową metką i dają nam nie tylko większą gwarancję na ich trwałość i wysoką jakość, ale także pewien prestiż, który zyskujemy korzystając z nich. Poza tym bardzo często tego samego rodzaju produkty, jedynie wykonane przez inną firmę, są zdecydowanie tańsze i wcale nie zawsze jest to równoznaczne z ich gorszą jakością. Firmowe sklepy bowiem zbyt często korzystając ze swojej wysokiej pozycji i wyrobionej już na rynku renomy wytwarzają również produkty kiepskiej jakości i trwałości, przy tej samej wysokiej cenie, a w przypadku ewentualnych reklamacji z racji usterek lub wad, bronią się stwierdzeniem, że każdemu może zdarzyć się wpadka.

Dlatego warto mieć na uwadze, że zakupy w drogich, markowych sklepach nie zawsze są najlepszym i najkorzystniejszym wyborem, jakiego możemy dokonać.

Kupujecie markowe produkty? Co wpływa na Waszą decyzję o zakupie właśnie takiego towaru?

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wykonać masaż kręgosłupa lędźwiowego?

Odcinek lędźwiowy posiada pięć kręgów wchodzących w skład kręgosłupa. Znajduje się w dolnej jego części. Masaż niweluje ból w odcinku lędźwiowym, zmniejsza napięcie mięśni, rozgrzewa i łagodzi dolegliwości.

Czy osoba samotna może skorzystać z programu „Rodzina na swoim”?

Od stycznia 2011 roku wprowadzone mają zostać zmiany w ustawie dotyczącej dofinansowania kredytów mieszkaniowych. Program „Rodzina na swoim”, kierowany do tej pory głównie do małżeństw i osób samotnie wychowujących przynajmniej jedno dziecko, zostanie skierowany również do singli. Na pierwszy rzut oka, to dla samotnych młodych ludzi pragnących stabilizacji jaką jest własne mieszkanie, świetna wiadomość. Jednakże przyglądając się ustawie, może okazać się, że przed singlem długa droga do przeprowadzki.

Zobacz też

Jak odzyskać plik z kosza?

Kosz w systemie Windows to specjalnie przygotowany folder systemowy, który najpierw przechowuje wybrane przez użytkownika do usunięcia dane, a następnie umożliwia ich usunięcie. Jego ikona zostaje umieszczona przez instalator Windows na pulpicie, tak by użytkownik mógł przeglądać jego zawartość i mieć do niego zawsze dostęp.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: