Pościel dla dzieci - jaka najlepsza, jak wybrać?

Zakupy    
ocena

Pościel dziecięca powinna spełniać pewne cechy, aby sprzyjać dziecku i zapewniać komfort podczas snu. Czym powinni kierować się rodzice, aby wybrać najbardziej odpowiedni komplet pościeli dla dziecka?

Pościel dla dzieci - jaka najlepsza, jak wybrać?

sxc.hu

Przede wszystkim pościel, którą wybieramy dla dziecka powinna być antyalergiczna. Pamiętajmy, iż w dzisiejszym świecie dzieci często okazują się cierpieć na choroby układu oddechowego oraz alergie, spowodowane reakcjami uczuleniowymi na alergeny. Często są nimi pierze, znajdujące się w zwykłej pościeli, ale także kurz, roztocza czy sierść. Objawami są najczęściej: katar, spuchnięte powieki, swędzenie oraz pieczenie, a nawet problemy skórne w postaci egzem i innym skaz alergicznych. Pościel antyalergiczna nie będzie uczulać naszego dziecka. Oczywiście nie wyeliminujemy wszystkich czynników, które mogą uczulać, ale na pewno pomoże dziecku lepiej spać.

Kolejną kwestią jest odpowiedni dobór materiału. Pościel dziecięca powinna być wykonana z bawełny, bez żadnych domieszek. Bawełna nie będzie podrażniać skóry naszego dziecka, w dodatku jest przewiewna dzięki czemu dziecko nie będzie się nadmiernie pocić. Ważne, aby pościel dobrze się prała. Zdarza się, iż po pierwszym praniu, pościel rozstąpi się bądź potworzą się zbite kulki, dlatego tak znaczące jest, żeby podczas zakupu sprawdzić w jaki sposób można prać pościel.

Nie zapominajmy także, aby poduszka była dobrze dobrana. Najlepsza będzie płaska, gdyż nie będzie powodować wad postawy i bólów kręgosłupa u naszego dziecka.

UWAGA!

Przy wyborze pościeli warto zwrócić uwagę na to, aby była antyalergiczna i bawełniana, ale również, by można było ją prać bez żadnych konsekwencji, że stanie się z nią coś złego.

Dodalibyście coś do powyższych wskazówek? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =