Zakupy Programy lojalnościowe dla klientów - warto korzystać?

Programy lojalnościowe dla klientów – warto korzystać?

-

Z definicji wynika, że program lojalnościowy to nic innego jak działanie prowadzone przez producenta lub usługodawcę wobec swoich klientów, mające na celu przywiązanie i wytworzenie trwałej relacji produkt/usługa – konsument lub marka – konsument. Program lojalnościowy służy wzmocnieniu relacji z klientem poprzez zwiększenie wartości produktu dodawaniem do niego nowych cech lub tworzenie specjalnych ofert i promocji, skierowanych do aktualnej bazy klientów. Dzięki takim działaniom korzystanie z produktu czy usługi stają się bardziej atrakcyjne, a zadowoleni klienci powracają do sklepu tworząc grupę wiernych i lojalnych konsumentów przywiązanych do określonej marki.

Jednak czy dla przeciętnego klienta programy lojalnościowe są opłacalne? Czy przynoszą rzeczywiście tak duże korzyści jak reklamują to marketingowcy i twórcy poszczególnych z nich? Z punktu widzenia klienta dobry program lojalnościowy to wyraz troski ze strony sieci handlowej prowadzącej program lojalnościowy, ale także możliwość, dzięki zebraniu odpowiedniej liczy punktów za swoje zakupy, odebrania atrakcyjnych nagród.

Jednak korzystny program lojalnościowy to taki, z którego korzystamy w sklepie oferującym atrakcyjne i konkurencyjne ceny oraz taki, w którym możemy zakupić towar wysokiej jakości. Program lojalnościowy przestaje być bowiem opłacalny i korzystny dla Klienta, jeżeli korzystamy z niego w sklepie o wysokich, w przeciwieństwie do innych punktów, cenach.

Ponadto ze względu na koszty i pewnego rodzaju poświecenie związane z robienie zakupów zawsze w tym samym sklepie i wydawanie określonej sumy pieniędzy, aby zebrać kolejne punkty, program lojalnościowy powinien być opłacalny. Z badań wynika, że klienci najbardziej zadowoleni są z programów oferujących naprawdę wartościowe nagrody pozwalające tym samym na wyrobienie odpowiedniej marki siei handlowej, takie jak gadżety elektroniczne w rodzaju pamięci przenośnych, telefonów komórkowych, a także plecaków, rowerów czy wież hi-fi.

Inną zaletą z uczestnictwa w programie lojalnościowym jest możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju cyklicznych imprezach rozrywkowych i kulturalnych organizowanych przez sieci handlowe wyłącznie dla Klientów biorących udział w programie. Daje to możliwość wytworzenia jeszcze większego przywiązania i identyfikacji z daną marką, a dla uczestnika programu jest szansą na skorzystanie z usług niedostępnych dla przeciętnego kupującego.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak podawać czerwone wino?

Zalet i dobroczynnych właściwości czerwonego wino dostrzeżono już całe mnóstwo. Czerwone wino, pite oczywiście z umiarem, wpływa bowiem korzystnie na trawienie, wspomaga pracę serca, zwalcza infekcje, a nawet przeciwdziała wolnym rodnikom. Czerwone wino posiada również w swoim składzie wapń, potas oraz magnez. Ale nie tylko te właściwości decydują o tym, iż jest to trunek niezwykle popularny, wręcz niezastąpiony wśród alkoholi.

Jakie są tryby fotografowania?

W większości lustrzanek i niektórych aparatach kompaktowych występują cztery podstawowe tryby fotografowania, nazywane czasami systemami automatycznego naświetlania obrazu. Są to: tryb programowy, tryb preselekcji przysłony, tryb preselekcji czasu naświetlania oraz tryb manualny.

Zobacz też

Domowe sposoby na suche dłonie

Skóra dłoni jest narażona na działanie takich czynników jak słońce, mróz, detergenty. W wyniku powyższego nasze dłonie starzeją się szybko i widać jest po nich upływ czasu.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: