Sportowe sklepy internetowe - opinie, czy warto w nich kupować?

Zakupy    
ocena

Mimo że zakupy online od lat cieszą się coraz większą popularnością, ciągle towarzyszą im obawy związane przede wszystkim z bezpieczeństwem transakcji i jakością towaru, którego nie możemy wcześniej zobaczyć na własne oczy. Kupowanie w sklepach internetowych, w tym tych oferujących akcesoria sportowe, ma praktycznie same zalety.

Dostępność i łatwość wyszukiwania

Dzięki Internetowi możemy przeglądać asortyment ze sklepów zlokalizowanych w całej Polsce, nic nie stoi zresztą na przeszkodzie, by kupować globalnie. Możemy korzystać również z usług sklepów, które nie mają swoich stacjonarnych placówek (w takiej sytuacji sprawdźmy wcześniej, czy możliwy będzie zwrot albo ewentualna naprawa uszkodzonego towaru zakupionego na gwarancji). Dzięki przejrzystej nawigacji na stronach większości sklepów z łatwością odnajdziemy interesującą nas markę, model czy towar z preferowanymi parametrami. Ostatnio coraz popularniejsze stają się również wyszukiwarki, gdzie wpisując nazwę określonego produktu znajdziemy zbiorcze porównanie cenowe różnych sklepów tradycyjnych i online.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Oszczędność czasu w przypadku zakupów przez Internet to sprawa dość oczywista, korzyść finansowa już niekoniecznie. Tymczasem kupowanie online, ze względu na stosowanie mniejszych narzutów, jest zazwyczaj znacznie tańsze od kupowania w sklepie tradycyjnym, nawet włączając cenę przesyłki. Najlepiej będzie korzystając na przykład z pomocy wspomnianych wyżej „porównywaczek” zrobić porządny rekonesans przez dokonaniem zakupu.

Bezpieczeństwo

Opowieści o ryzyku związanym z płatnością online również należy włożyć raczej między bajki. Należy jednak pamiętać, że operacja transakcji przez Internet powinna odbywać się z wykorzystaniem SSL – systemu (uruchamianego automatycznie przez przeglądarkę – widoczne jest to na ekranie w postaci małej ikonki ilustrującej zamkniętą kłódkę), który koduje transmitowaną informację, praktycznie wykluczając możliwość jej odczytania lub zmiany w drodze pomiędzy sklepem a naszym domowym komputerem.

Wiarygodność

Kolejną zaletą zakupów online jest łatwa dostępność opinii innych konsumentów. W przypadku sklepów sprzedających swoje towary za pośrednictwem Allegro możemy sprawdzić ilość negatywnych komentarzy, jeśli firma nie prowadzi sprzedaży w ten sposób, poszukajmy opinii na forach zrzeszających osoby aktywne sportowe, korzystające na co dzień z tego typu akcesoriów. Coraz częściej same sklepy udostępniają własne listy dyskusyjne na temat oferowanych produktów, dzięki którym szybko zapoznać się z opiniami osób, które korzystały już z usług sklepu. Z reguły nachalna reklama i internetowy PR są tam dość łatwo rozpoznawalne. Osoby wciąż obawiające się zakupów online powinny rozpocząć swoje zakupy w firmach o ugruntowanej i łatwej do sprawdzenia reputacji.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zdarza Wam się kupować akcesoria sportowe przez Internet? Dlaczego? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =