Tanie zakupy - co warto wiedzieć?

Zakupy    
ocena

Oszczędzanie stało się w dobie kryzysu bardzo modnym i coraz częściej zauważalnym zjawiskiem. Każdy wybierając się na zakupy szuka towarów najtańszych, a jednocześnie nie pozbawionych odpowiedniej jakości. Prawdziwi znawcy dobrych i tanich zakupów znają jednak kilka sposobów, które pozwolą nam kupić to co potrzebujemy, ustrzec się przed nieuczciwymi i podstępnymi chwytami marketingowymi producentów i nie zapłacić przy tym zbyt dużo.

Tanie zakupy - co warto wiedzieć?

sxc.hu

Pierwszą podstawową zasadą dobrych, tanich i szybkich zakupów jest zapisanie na kartce wszystkiego, czego potrzebujemy ze sklepu. Najlepiej jeżeli jest to sklep, do którego często chodzimy i wiemy gdzie, w której części sklepu, znajdują się określone produkty. Wtedy nasza lista zakupów może zostać dodatkowo ułożona zgodnie z trasą, po której będziemy się poruszać po sklepie. Ustrzeże nas to przed błądzeniem między półkami, napotykaniem promocji wręcz „nie do odrzucenia” i ciągłym przypominaniem sobie wszystkiego tego, co wydaje się nam w danej chwili potrzebne, a w rzeczywistości wcale takie nie jest.

Najważniejszą rzeczą, w którą trzeba się zaopatrzyć, jeżeli chcemy zrobić naprawdę tanie i korzystne zakupy jest czas i sporo cierpliwości, przy czym to ostatnie dotyczy głównie panów, którzy najchętniej przebiegliby przez sklep z prędkością bolidu F1 i ze sklepowych półek porwali pierwsze produkty, które jakimś cudem wpadły im w tym tempie w oczy. Przy tak szybkich i chaotycznych zakupach nie ma mowy o skorzystaniu z okazji i promocji, które wielokrotnie, choć nie zawsze, są dla Klienta bardzo korzystne.

Kolejnym sprytnym chwytem, który możemy zastosować w czasie zakupów jest polowanie na wyprzedaże. Jeżeli od jakiegoś czasu podoba się nam bluzka, sukienka lub para butów znajdująca się w konkretnym sklepie, ale ich cena zdecydowanie przewyższa nasze zdolności finansowe, warto dowiedzieć się od jego obsługi, czy może w najbliższym czasie planowana będzie jakaś promocja, lub też zaczekać na sezonowe wyprzedaże, kiedy ubrania i obuwie z poprzedniego sezonu zostają w sposób znaczący przecenione i można je kupić po naprawdę okazyjnych cenach.

Dodatkowo od obsługi lub kierownika sklepu możemy dowiedzieć się, czy istnieje możliwość spuszczenia ceny danego towaru, dotyczy to jednak tylko i wyłącznie cen obuwia i odzieży, w przypadku których obniżki są zwykle przewidziane. W ten sposób najłatwiej wytargować obniżenie ceny towaru z widoczną wadą lub skazą, czyniącą towar drugiej jakości.

Prawdziwym sprzymierzeńcem każdego szanującego się poszukiwacza okazji i promocji są internetowe wyszukiwarki i porównywarki cen różnego rodzaju produktów znajdujących się w sklepach. Dzięki nim możemy bez wychodzenia z domu sprawdzić i porównać ceny tych samych towarów w różnych sklepach i zdecydować, w którym z nich zakupy okażą się najbardziej korzystne.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =