Zakupy Tanie zakupy - co warto wiedzieć?

Tanie zakupy – co warto wiedzieć?

-

Pierwszą podstawową zasadą dobrych, tanich i szybkich zakupów jest zapisanie na kartce wszystkiego, czego potrzebujemy ze sklepu. Najlepiej jeżeli jest to sklep, do którego często chodzimy i wiemy gdzie, w której części sklepu, znajdują się określone produkty. Wtedy nasza lista zakupów może zostać dodatkowo ułożona zgodnie z trasą, po której będziemy się poruszać po sklepie. Ustrzeże nas to przed błądzeniem między półkami, napotykaniem promocji wręcz „nie do odrzucenia” i ciągłym przypominaniem sobie wszystkiego tego, co wydaje się nam w danej chwili potrzebne, a w rzeczywistości wcale takie nie jest.

Najważniejszą rzeczą, w którą trzeba się zaopatrzyć, jeżeli chcemy zrobić naprawdę tanie i korzystne zakupy jest czas i sporo cierpliwości, przy czym to ostatnie dotyczy głównie panów, którzy najchętniej przebiegliby przez sklep z prędkością bolidu F1 i ze sklepowych półek porwali pierwsze produkty, które jakimś cudem wpadły im w tym tempie w oczy. Przy tak szybkich i chaotycznych zakupach nie ma mowy o skorzystaniu z okazji i promocji, które wielokrotnie, choć nie zawsze, są dla Klienta bardzo korzystne.

Kolejnym sprytnym chwytem, który możemy zastosować w czasie zakupów jest polowanie na wyprzedaże. Jeżeli od jakiegoś czasu podoba się nam bluzka, sukienka lub para butów znajdująca się w konkretnym sklepie, ale ich cena zdecydowanie przewyższa nasze zdolności finansowe, warto dowiedzieć się od jego obsługi, czy może w najbliższym czasie planowana będzie jakaś promocja, lub też zaczekać na sezonowe wyprzedaże, kiedy ubrania i obuwie z poprzedniego sezonu zostają w sposób znaczący przecenione i można je kupić po naprawdę okazyjnych cenach.

Dodatkowo od obsługi lub kierownika sklepu możemy dowiedzieć się, czy istnieje możliwość spuszczenia ceny danego towaru, dotyczy to jednak tylko i wyłącznie cen obuwia i odzieży, w przypadku których obniżki są zwykle przewidziane. W ten sposób najłatwiej wytargować obniżenie ceny towaru z widoczną wadą lub skazą, czyniącą towar drugiej jakości.

Prawdziwym sprzymierzeńcem każdego szanującego się poszukiwacza okazji i promocji są internetowe wyszukiwarki i porównywarki cen różnego rodzaju produktów znajdujących się w sklepach. Dzięki nim możemy bez wychodzenia z domu sprawdzić i porównać ceny tych samych towarów w różnych sklepach i zdecydować, w którym z nich zakupy okażą się najbardziej korzystne.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zespół jelita drażliwego – leczenie, dieta

Zespół jelita drażliwego(IBS) to jednostka chorobowa, nazywana dawniej nerwicą jelit. Jest to najczęściej występujące schorzenie przewodu pokarmowego. Szacuje sie, że występuje u około 20% ludzi.

Jak radzić sobie z dolegliwościami w ciąży?

Ciąża jest zawsze dużym obciążeniem dla organizmu przyszłej mamy. Całe jej ciało podporządkowane jest rozwijającemu się małemu człowiekowi. Nierzadko organizm wysyła sygnały o intensywnej pracy hormonów oraz o poszerzaniu przez dziecko swojego terytorium w maminym brzuchu. W efekcie pojawiają się przeróżne dolegliwości.

Zobacz też

Masaż klasyczny – na czym polega, opis, przeciwwskazania

Masaż jest z najstarszą dziedziną lecznictwa wywodzącą się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Masaż klasyczny to zabiegi, które w sposób mechaniczny oddziałują na tkanki. Wywierają pośredni i bezpośredni nacisk na organizm. Zabieg składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań, które działają w sposób leczniczy, a także zapobiegają wielu chorobom.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: