Zakup laptopa - na co zwrócić uwagę?

Zakupy    
ocena

Laptop stał się jednym z nieodłącznych akcesoriów potrzebnych do nauki, pracy i rozrywki wielu osób. Jak wybrać model, który spełni nasze oczekiwania?

Zakup laptopa - na co zwrócić uwagę?

photoxpress.com

Kupno laptopa stanowi nie lada wyzwanie. Naszą decyzję determinują dwa czynniki, potrzeby oraz kwota, jaką gotowi jesteśmy przeznaczyć na ten cel. Znając te dwie „wartości” możemy wybrać model najbardziej dla nas odpowiedni.

Nasze poszukiwania powinniśmy zacząć przede wszystkim od pytania, czy potrzebny jest nam laptop czy może netbook, który w obecnych czasach robi zawrotną karierę. Jeśli dysponujemy w domu komputerem stacjonarnym lub tradycyjnym laptopem i potrzebujemy jedynie przenośnego sprzętu, który będziemy mogli wykorzystać w pracy lub w podróży, wówczas netbook stanowi doskonałe rozwiązanie. Jest lekki, funkcjonalny i często ma bardzo dobre parametry. Wadą netbooków jest często brak wejścia na płytę CD, słabsza bateria i oczywiście o wiele mniejszy monitor niż w tradycyjnym laptopie.

Zanim zdecydujemy się na konkretny zakup powinniśmy wybrać zarówno markę, do której mamy zaufanie, jak też funkcję, jakie będzie pełnił nasz przenośny komputer. Potrzebujemy sprzętu o wyjątkowych parametrach w dużej mierze zależnych od tego, czy potrzebujemy laptopa do prac biurowych, oglądania filmów, surfowania po Internecie, tworzenia zaawansowanych projektów graficznych czy może do gier komputerowych.

Jeśli potrzebujemy klasycznego sprzętu do zwykłych czynności, takich jak notatnik, prowadzenie korespondencji elektronicznej, przeglądanie stron w Internecie, wówczas nie potrzebne są nam, które mają zazwyczaj wysoką cenę. Jeśli jednak laptop będzie naszym narzędziem pracy wówczas konieczne jest zainwestowanie większej kwoty, aby sprzęt był wydajny i efektywny. Architekci, kompozytorzy, graficy potrzebują profesjonalnych komputerów, które ułatwią im pracę, będą szybkie i niezawodne.

Kupując laptopa warto przedyskutować poszczególne parametry z informatykiem lub sprzedawcą, który doradzi nam markę i parametry poszczególnych podzespołów. Powinniśmy znać nasze oczekiwania względem: wielkości ekranu laptopa, jakości procesora, pojemności dysku twardego, wielkości pamięci RAM, wagi laptopa oraz długości pracy na zasilaniu bateryjnym.

Na co w szczególności zwrócilibyście uwagę przy kupnie laptopa? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

OCENA
2.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =