Zakupy przez Internet - wady i zalety

Zakupy    
ocena

Transakcje kupna-sprzedaży on-line mają swoje dobre i złe strony. Z reguły niższa cena, nie jest dla wielu konsumentów wystarczającą rekompensatą za konieczność oczekiwania na kupiony produkt, który dopiero po kilku dniach dociera do kupującego.

Zakupy przez Internet - wady i zalety

sxc.hu

Zakupy on-line to wygodny sposób kupowania niektórych rzeczy, a nawet usług. Bogata oferta produktów, często w korzystniejszych cenach niż te, które znane są nam ze sklepów z pewnością wodzą na pokuszenie niejednego konsumenta. Warto jednak pamiętać o tym, że cena widniejąca przy opisywanym produkcie jest pomniejszona o koszty wysyłki, które w wielu przypadkach są szokująco wysokie.

Zakupy przez Internet to z pewnością wybawienie dla rzeszy mężczyzn, którzy maraton po sklepach zwykli traktować niczym męczącą konieczność. Panowie, którzy cenią sobie zarówno oszczędność czasu, jak i konkrety chętnie kupują na aukcjach i w sklepach internetowych. Okazuje się także, iż zdecydowanie chętniej niż panie korzystają z opcji licytacji towaru, prawdopodobnie przesądza w tym przypadku dreszczyk emocji towarzyszący wygraniu danej aukcji. Czy jednak w każdym wypadku zakupy przez Internet są najlepszym rozwiązaniem?

Oczywiście największą zaletą zakupów internetowych jest wygoda. Nie musimy nigdzie iść, żeby znaleźć interesujący nas produkt, dodatkowo możemy skorzystać z portali, które oferują nam opcję porównania cen w różnych sklepach internetowych, dzięki czemu możemy wybrać najbardziej korzystną opcję zakupu, wciąż nie ruszając się z wygodnego fotela. Wygodna jest także opcja dokonania płatności. Posiadając konto internetowe, bezpośrednio po dokonaniu transakcji możemy uiścić należność.

Największą wadą zakupów internetowych jest brak styczności z towarem, a także ze sprzedawcą, który mógłby pokazać nam obsługę produktu i działanie dodatkowych funkcji. Niemożność dotknięcia, czy przymierzenia produktu (w przypadku odzieży) jest dużą uciążliwością, która w wielu przypadkach prowadzi do zawarcia niefortunnych transakcji. Minusem zakupów online jest także konieczność oczekiwania na zakupiony produkt.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =