Brak apetytu u kota - przyczyny

Zwierzęta    
ocena

Brak apetytu u kota może być jednym z pierwszych objawów poważnej choroby dlatego nie należy go bagatelizować i jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii, który będzie mógł określić fizjologiczne przyczyny utraty apetytu kota.

Brak apetytu u kota - przyczyny

photoxpress.com

Koty muszą jeść regularnie, ponieważ już trzydniowa głodówka może mieć poważne konsekwencje zdrowotne dla naszego pupila. Czasami konieczne jest dokarmianie kota butelką lub strzykawką.

Często przyczyną niejedzenia jest powstały złóg z kociej sierści w przewodzie pokarmowym, najlepiej zapobiegać im podając regularnie preparaty odkłaczające lub zapewniając kotu dostęp do świeżej trawy, której jedzenie powoduje wymioty i oczyszczenie przewodu pokarmowego. Jeśli podanie pasty odkłaczającej nie pomoże udajemy się po pomoc do weterynarza.

Źródło: sxc.hu

Brak apetytu może być wywołany obecnością pasożytów, zatruciem pokarmowym, chorobami wirusowymi, bakteryjnymi, ale może mieć też podłoże psychologiczne. Najważniejsza jest profilaktyka, nie zapominajmy więc o regularnym odrobaczaniu i szczepieniu kota.

Koty źle znoszą wszelkie zmiany w swym otoczeniu, nowy domownik, zmiana rozkładu dnia właścicieli, remont, czy nawet nowy mebel mogą wywołać u kota stres i utratę apetytu. W takiej sytuacji może nam pomóc behawiorysta zwierzęcy.

Niektóre koty są po prostu wybredne i trudno im przestawić się na nowy rodzaj pokarmu. Dlatego ważne jest by podawać już małemu kocięciu zróżnicowaną karmę. Wszelkie zmiany w diecie wprowadzamy stopniowo.

Wasz kot nie ma apetytu? Domyślacie się, czym może być to spowodowane? Konsultowaliście się z weterynarzem? Dajcie znać.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Mój kot tracił apetyt. Zmieniałam więc karmę, kupowałam wciąż coś innego bo byłam przekonana, że znudziło mu się to co jadł do tej pory. Nic to jednak nie pomagało. W końcu poszłam do weterynarza. Pierwsza rzecz jaką zrobił to badanie krwi, takie standardowe, tradycyjne. I co się okazało niewydolność nerek 3 -go stopnia , 75% nefronów już uszkodzonych. Kot jest teraz na specjalnej diecie, kroplówkach i tak już zostanie do końca. Nie lekceważcie nigdy brak apetytu u kota, bo to są żadne chimery, czy fochy, za tym zawsze kryje się coś poważnego!

~ Grażyna / 2018-03-11 19:49:02
oceń komentarz: (1) (0)

nie jest głodny

~ patzap / 2018-10-17 10:50:19
oceń komentarz: (1) (0)